×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paryskie lotniska zamkną drogi startowe, żeby zaparkować samoloty


Port lotniczy im. Charles De Gaulla oraz lotnisko Orly zamkną łącznie trzy drogi startowe, aby zyskać dodatkową przestrzeń do parkowania samolotów, które obecnie są uziemione z powodu pandemii koronawirusa.


W komunikacie NOTAM możemy przeczytać, że począwszy od 23 marca br. na największym paryskim lotnisku zostaną zamknięte dwie drogi startowe po południowej stronie portu lotniczego (8R/26L i 08L/26R). Zmiany potrwają do 28 maja. W tym czasie port będzie dysponował dwiema użytecznymi drogami startowymi (09R/27L i 09L/27R), które znajdują się na północ od terminali.

Lotnisko Orly 18 marca zamknęło najkrótszą ze swoich dróg startowych (02/20) na kolejne 30 dni. W ciągu tego miesiąca do użytku dostępne będą dwie pozostałe drogi startowe (06/24 i 07/25).


Oba porty lotnicze we wspomnianym okresie pozostaną otwarte, natomiast nie wszystkie terminale będą używane. Groupe Aéroports de Paris, operator paryskich lotnisk wyjaśnił, że drogi nie będą służyć jako parking dla samolotów. Miejsca postojowe dla uziemionych maszyn będą znajdować się na drogach kołowania i na płytach wokół dróg startowych, które zostały zamknięte ze względów bezpieczeństwa.

Zwiększone zapotrzebowanie na miejsca do parkowania samolotów na lotniskach spowodowane jest globalnym kryzysem w lotnictwie wynikającego z pandemii koronawirusa. Większość linii lotniczych na świecie było zmuszonych do uziemienia swoich samolotów i teraz szuka obszarów, na których będą mogli parkować maszyny. Jednym z takich przewoźników jest chociażby Air France, które uziemią całą flotę swoich airbusów A380.


Fot. mat. prasowegość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie