×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Izrael wprowadza obligatoryjną kwarantannę dla obcokrajowców


Władze Izraela zdecydowały o objęciu obowiązkową kwarantanną wszystkich cudzoziemców przyjeżdżających do tego kraju. Nowe przepisy, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, będą obowiązywać od najbliższego czwartku (12.03).


Zaostrzone reguły dotyczące wjazdu do Izraela dotyczą wszystkich cudzoziemców chcących przekroczyć granice tego państwa od najbliższego czwartku (12.03) od godz. 20. Nie ma w tym wypadku znaczenia obywatelstwo, kraj zamieszkania ani trasa podroży danej osoby. Każdy, kto będzie chciał przekroczyć granicę izraelską, będzie musiał bezwarunkowo poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Aby możliwe było jej odbycie trzeba zarazem wykazać, że dysponuje się w tym celu prywatnym mieszkaniem. Nie będzie możliwe przebywanie w izolacji na terenie hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Osoby niespełniające tych warunków, a także planujące krótszy niż dwutygodniowy pobyt, nie będą wpuszczane do kraju. Podobne zasady dotyczące izolacji rząd izraelski nałożył i to w trybie natychmiastowym, również na własnych obywateli powracających z zagranicznych wyjazdów. Nowe regulacje będą obowiązywały bezterminowo aż do ich odwołania. 


Rygorystyczne przepisy mają ułatwić walkę z rozprzestrzeniającą się w szybkim tempie epidemią koronawirusa. Jak dotąd w Izraelu stwierdzono ponad 40 potwierdzonych przypadków zakażeń. Można przypuszczać, że w związku z ich wprowadzeniem całkowicie ustanie ruch turystyczny do Izraela, gdyż większość obcokrajowców wybierających się tam w tym celu nie będzie mogła spełnić warunków kwarantanny. W konsekwencji zawieszona zostanie w najbliższym czasie najpewniej większość lotów do tego kraju, w tym także z Polski. 

Fot. D. Sipińskigość_3715d - Profil
gość_3715d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie