Izrael wprowadza obligatoryjną kwarantannę dla obcokrajowców

10 marca 2020 08:30
2 komentarze
Władze Izraela zdecydowały o objęciu obowiązkową kwarantanną wszystkich cudzoziemców przyjeżdżających do tego kraju. Nowe przepisy, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, będą obowiązywać od najbliższego czwartku (12.03).
Reklama
Zaostrzone reguły dotyczące wjazdu do Izraela dotyczą wszystkich cudzoziemców chcących przekroczyć granice tego państwa od najbliższego czwartku (12.03) od godz. 20. Nie ma w tym wypadku znaczenia obywatelstwo, kraj zamieszkania ani trasa podroży danej osoby. Każdy, kto będzie chciał przekroczyć granicę izraelską, będzie musiał bezwarunkowo poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Aby możliwe było jej odbycie trzeba zarazem wykazać, że dysponuje się w tym celu prywatnym mieszkaniem. Nie będzie możliwe przebywanie w izolacji na terenie hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Osoby niespełniające tych warunków, a także planujące krótszy niż dwutygodniowy pobyt, nie będą wpuszczane do kraju. Podobne zasady dotyczące izolacji rząd izraelski nałożył i to w trybie natychmiastowym, również na własnych obywateli powracających z zagranicznych wyjazdów. Nowe regulacje będą obowiązywały bezterminowo aż do ich odwołania.


Rygorystyczne przepisy mają ułatwić walkę z rozprzestrzeniającą się w szybkim tempie epidemią koronawirusa. Jak dotąd w Izraelu stwierdzono ponad 40 potwierdzonych przypadków zakażeń. Można przypuszczać, że w związku z ich wprowadzeniem całkowicie ustanie ruch turystyczny do Izraela, gdyż większość obcokrajowców wybierających się tam w tym celu nie będzie mogła spełnić warunków kwarantanny. W konsekwencji zawieszona zostanie w najbliższym czasie najpewniej większość lotów do tego kraju, w tym także z Polski.

Fot. D. Sipiński

Ostatnie komentarze

gość_5ea99 2020-03-12 11:35   
gość_5ea99 - Profil gość_5ea99
jedyni mądrzy - Wiadomo było o wirusie od kiedy ? Od 20.01.2020. Co zrobił od tego czasu polski rząd? Kłótnie z opozycją, kłótnie o sądy, propaganda w TV i wielkie NIC. Granice otwarte!!! kontrole sanitarne na granicach nic nie dadzą! Mierzą temperaturę (tylko osoba chora przez 10-14 dni może nie mieć żadnych objawów! tzw. okres asymptomatyczny). Zatem te kontrole to kompletna fikcja, strata czasu i propaganda dla ciemnego ludu! Jak przygotowane są szpitale ? Przy 31 osobach chorych już brakuje środków... Czy są jakieś rezerwy finansowe na kryzys ? Nie – wszystko wydali na socjal i sylwestry marzeń. Pod koniec lutego premier mówił że "jesteśmy absolutnie bezpieczni". To nie tylko pokazuje jak jesteśmy gotowi, taki test pokazuje czy dobrze przepracowaliśmy ostatnie 10 lat jak i 10 miesięcy i 10 tygodni. Rząd (PO-PSL / PIS) do dymisji za to co zrobili przez ostatnią dekadę, ale to na spokojnie za jakiś czas.
gość_4f762 2020-03-10 13:27   
gość_4f762 - Profil gość_4f762
Rasizm i Dyskryminacja - szkoda ze tak nie postepuja z wlasnymi obywatelami!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy