GIS: Koronawirus zaatakował we Włoszech

24 lutego 2020 16:33
W związku z ogniskami koronawirusa COVID-19 w północnych Włoszech, rząd włoski wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej.
Reklama

W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych oraz szkoły. Polski Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji).

Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły rejsy do Chin, do odwołania. Przewoźnicy na razie nie reagują na wystąpienie epidemii wirusa we Włoszech. Łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 23 lutego 2020 r. odnotowano 78 833 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 2 463 - zgony, czyli 3,1 proc.

Na dotkniętym terenie działają trzy lotniska - Mediolan Linate, Malpensa oraz Bergamo, wszystkie prowadzą normalną działalność operacyjną. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Na polskich lotniskach zostaną wprowadzone dodatkowe kontrole dla pasażerów podróżujących z Włoch. Ministerstwo Zdrowia debatuje nad zaostrzeniem środków bezpieczeństwa w związku z rosnącą liczbą zakażeń.


Według stanu na 23 lutego 2020 r. zgłoszono 2 463 zgony na całym świecie - z Chin (2 443), Hongkongu (2), Iranu (5), Korei Południowej (5), Włoch (2), na pokładzie samolotu japońskich linii (2), Tajwanu (1), Filipin (1), Japonii (1) i Francji (1).

We Włoszech stwierdzono zainfekowanie 219 osób oraz zgony siedmiu zarażonych.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2: w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy