Delta Air Lines będzie pierwszą linią neutralną dla środowiska

17 lutego 2020 09:30
Amerykański przewoźnik zainwestuje ponad 1 mld dolarów na
przestrzeni najbliższych 10 lat, aby zrekompensować swój wpływ na środowisko.
Reklama

Delta Air Lines chce zostać przewoźnikiem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to pierwsze tak poważne zobowiązanie wśród linii lotniczych na całym świecie. Począwszy od 3 marca br. amerykańska spółka zamierza zainwestować w ekologiczne innowacje technologiczne.

Do najważniejszych działań, które Delta Air Lines zamierza rozpocząć należy zmniejszenie obecnie wytwarzanego śladu węglowego, usuwanie powstałego już dwutlenku węgla oraz współpraca z innymi partnerami biznesowymi odnośnie redukcji emisji szkodliwych gazów. Amerykański przewoźnik zainwestuje ponad 1 mld dolarów w najbliższej dekadzie w bardziej ekologiczne samoloty, programy mające na celu usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery, ochronę lasów, czy oczyszczanie mórz i innymi zbiorników wodnych. Ponadto Delta będzie współpracować z partnerami biznesowymi nad ekologicznymi rozwiązaniami. Przewoźnik zapowiedział również dostosowanie warunków pracy swoich pracowników, aby jak najmniej wpływały na środowisko. Dodatkowo spółka skupi się na edukowaniu klientów i zatrudnionych przez nią osób na temat ochrony środowiska.


- Nie ma dla nas wyzwania, które wymaga większej innowacji niż ograniczenie wpływu na środowisko. Dokładnie analizujemy istniejące problemy, badamy każdy element naszej działalności, angażujemy ekspertów, zdobywamy partnerów oraz napędzamy innowacje. - powiedział Ed Bastian, pełniący obowiązki prezesa Delta Air Lines.

Branża lotnicza odpowiada za blisko 2 proc. wytwarzanego dwutlenku węgla na całym świecie. Wiele linii pracuje nad alternatywami dla paliwa, które będą mniej szkodliwe dla środowiska, a zarazem opłacalne do użycia przez przewoźników.

Delta Air Lines spaliły w ubiegłym roku blisko 16 mld litrów paliwa lotniczego, co stanowiło wzrost o 2,5 proc. w porównaniu do 2018 roku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy