×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM wcześniej niż planowano opuści sojusz oneworld


LATAM opuści oneworld już 1 maja br., a nie jak wcześniej planowano od października. Decyzja o wyjściu linii z sojuszu jest konsekwencją umowy największego przewoźnika Ameryki Łacińskiej z Deltą.


Na podstawie porozumienia zawartego we wrześniu 2019 roku linie Delta Air Lines zainwestowały 1,9 mld dolarów w LATAM Airlines Group. Amerykański przewoźnik nabył za tę kwotę 20 proc. akcji LATAM i nawiązał bliską współpracę handlową ze swoim chilijskim partnerem. W konsekwencji LATAM zapowiedział opuszczenie oneworld 1 października br. Termin ten został jednak przyspieszony i drogi LATAM i sojuszu rozejdą się już 1 maja br., a więc pięć miesięcy wcześniej niż pierwotnie ustalono. Zarazem właśnie zakończyła się współpraca południowoamerykańskich linii i jej dotychczasowego partnera, American Airlines

Przyspieszenie terminu opuszczenia przez LATAM sojuszu oneworld nie będzie jednak miało negatywnych konsekwencji dla klientów linii, którzy dokonają rezerwacji przed 1 maja br. Zgodnie z nowymi ustaleniami przez rok będą nadal honorowane, na podstawie dwustronnych porozumień między przewoźnikami, wybrane przywileje i możliwości związane z naliczaniem mil za loty. Grupa LATAM będzie współpracowała w tym zakresie z British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberią, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Jordanian, S7 Airlines i SriLankan Airlines.


Klienci wymienionych przewoźników zachowają, na zasadzie wzajemności, możliwość zbierania i wydawania mil na przeloty LATAM w ramach danego programu lojalnościowego, wstęp do poczekalni biznesowych wynikający z posiadanego statusu oraz inne przywileje z tym związane. Szczegółowe zasady współpracy zostaną jednak określone indywidualnie między LATAM a każdą z linii z osobna. 

Przewoźnicy z południowoamerykańskiej grupy nie zamierzają natomiast przystępować do sojuszu SkyTeam, którego jednym z głównych członków jest Delta. Współdziałanie z amerykańskim partnerem będzie więc odbywało się na podobnych zasadach do jego obecnej współpracy np. z Virgin Atlantic oraz WestJet. Obie linie pozostają poza SkyTeam, ale ich pasażerowie mogą gromadzić i wykorzystywać mile w programie lojalnościowym prowadzonym przez Deltę oraz korzystać w trakcie podróży z określonych uprawnień statusowych. 

Fot. LATAMgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie