American Airlines kończy współpracę z LATAM

21 stycznia 2020 09:15
American Airlines i linie LATAM całkowicie kończą 1 lutego br. współpracę w ramach umów code-share. Decyzja ma związek z nowym partnerstwem południowoamerykańskiego przewoźnika z Deltą.
Reklama
American wycofał się już ze sprzedaży miejsc w samolotach LATAM na trasach, które obsługuje samodzielnie. Od 1 lutego br. nie będzie oferował też żadnych rejsów LATAM w ramach dotychczasowej współpracy code-share obu przewoźników. Obejmowała ona możliwość podróżowania łączonymi rejsami obu linii do niemal 75 miast w USA i ponad 50 miejsce w Ameryce Południowej. Koniec tego partnerstwa wynika z wejścia LATAM w kooperację z Deltą, która nabyła za 1,9 mld. dolarów 20 proc. jego akcji.


Wygasająca współpraca z American Airlines będzie stopniowo zastępowana nowymi umowami code-share między LATAM a Deltą. Z uwagi jednak na wymagania natury administracyjno-prawnej, których spełnienie jest konieczne przy tej okazji rozszerzanie partnerstwa przewoźników potrwa co najmniej kilka najbliższych miesięcy.

Efektem tego przetasowania na rynku jest także opuszczenie sojuszu oneworld przez LATAM. Formalnie nastąpi to 1 października 2020 br. Linie z południowoamerykańskiej grupy najprawdopodobniej nie przystąpią jednak do sojuszu SkyTeam, którego jednym z głównych członków jest Delta. Wszystko wskazuje na to, że będą one współdziałały z amerykańskim partnerem na podobnych zasadach do jego obecnej współpracy z Virgin Atlantic i WestJet. Obaj przewoźnicy pozostają poza SkyTeam, ale ich pasażerowie mogą gromadzić i wykorzystywać mile w programie lojalnościowym prowadzonym przez Deltę oraz korzystać w trakcie podróży z określonych przywilejów.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy