×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines kończy współpracę z LATAM


American Airlines i linie LATAM całkowicie kończą 1 lutego br. współpracę w ramach umów code-share. Decyzja ma związek z nowym partnerstwem południowoamerykańskiego przewoźnika z Deltą.


American wycofał się już ze sprzedaży miejsc w samolotach LATAM na trasach, które obsługuje samodzielnie. Od 1 lutego br. nie będzie oferował też żadnych rejsów LATAM w ramach dotychczasowej współpracy code-share obu przewoźników. Obejmowała ona możliwość podróżowania łączonymi rejsami obu linii do niemal 75 miast w USA i ponad 50 miejsce w Ameryce Południowej. Koniec tego partnerstwa wynika z wejścia LATAM w kooperację z Deltą, która nabyła za 1,9 mld. dolarów 20 proc. jego akcji.


Wygasająca współpraca z American Airlines będzie stopniowo zastępowana nowymi umowami code-share między LATAM a Deltą. Z uwagi jednak na wymagania natury administracyjno-prawnej, których spełnienie jest konieczne przy tej okazji rozszerzanie partnerstwa przewoźników potrwa co najmniej kilka najbliższych miesięcy. 

Efektem tego przetasowania na rynku jest także opuszczenie sojuszu oneworld przez LATAM. Formalnie nastąpi to 1 października 2020 br. Linie z południowoamerykańskiej grupy najprawdopodobniej nie przystąpią jednak do sojuszu SkyTeam, którego jednym z głównych członków jest Delta. Wszystko wskazuje na to, że będą one współdziałały z amerykańskim partnerem na podobnych zasadach do jego obecnej współpracy z Virgin Atlantic i WestJet. Obaj przewoźnicy pozostają poza SkyTeam, ale ich pasażerowie mogą gromadzić i wykorzystywać mile w programie lojalnościowym prowadzonym przez Deltę oraz korzystać w trakcie podróży z określonych przywilejów.

gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie