American Airlines wystartował z trasą z Dallas do Auckland

31 października 2022 09:30
Linia American Airlines połączyła amerykańskie Dallas z nowozelandzkim Auckland. Trasa została zainaugurowana 29 października 2022 roku i jest realizowana samolotami Boeing 787-9 Dreamliner. Przewoźnik chce stworzyć w Teksasie hub dla lotów w rejonie Azji i Pacyfiku.
Reklama
29 października 2022 roku linia American Airlines uruchomiła bezpośrednią trasę międzykontynentalną z Dallas do Auckland. W ten sposób amerykański przewoźnik rozpoczął realizację swojego planu stworzenia w Teksasie hubu dla lotów do Azji i Pacyfiku. Połączenie do Nowej Zelandii wykonywane jest raz dziennie samolotami Boeing 787-9 Dreamliner, które mogą pomieścić do 285 pasażerów w czterech klasach. Maszyna ma zasięg 14,1 tys. kilometrów, a oba miasta dzieli 12,1 tys. kilometrów.

Start rotacji AA35 z Dallas do Auckland odbywa się o godzinie 22:44, natomiast rejs AA34 w drugą stronę odbywa się o godzinie 12:40. Lądowanie w Nowej Zelandii przewidziano na godzinę 7:45, a w Stanach Zjednoczonych na godzinę 8:24. Bezpośredni przelot trwa nawet 15 godzin w kierunku zachodnim.


- Wraz ze zniesieniem wszystkich restrykcji w podróżowaniu do Nowej Zelandii, wszystko ułożyło się idealnie, w sam raz do otwarcia tego połączenia. Trasa nie będzie skierowana tylko do pasażerów regionalnych, ale do wszystkich amerykańskich podróżnych. To wizja stworzenia w Dallas hubu przesiadkowego dla rejsów do tej części świata - powiedział Jim Moses, wiceprezydent linii American Airlines.

- Przed nami okres bardzo intensywnego rozwoju. Dodanie rotacji do Auckland tylko to potwierdza. Nasi pasażerowie otrzymali właśnie dostęp do Nowej Zelandii, która zachwyca swoją wyjątkowością. Auckland jest największym jej miastem i ma wiele do zaoferowania - dodało samo lotnisko w Dallas.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy