Jest szansa na uruchomienie trasy American z Krakowa do USA

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
22 lutego 2022 17:39
Podczas Routes Americas w San Antonio, Henning Greiser, szef działu planowania American Airlines, poinformował, że już niedługo airbusy A321XLR będą wykorzystywane do obsługi tras do Europy. Jest szansa na powrót trasy z Krakowa do USA.
Reklama
Amerykańska linia złożyła zamówienie na 50 sztuk airbusa A321XLR ("extra long range"), a pierwszy z nich zostanie dostarczony pod koniec 2023 roku i zastąpi wysłużone już boeingi B757-200ER.

Greiser przewiduje, że nowy model samolotu wejdzie do użytku latem 2024 r. i będzie on wykorzystywany do obsługi tras z Filadelfii, Nowego Jorku (JFK) i Bostonu do Europy Centralnej.

- A321XLR otworzy nam rynki, których nie bylibyśmy w stanie obsługiwać w inny sposób - nowe miasta i niszowe kierunki, które będą dobrze współgrać z naszą siatką połączeń. Dzięki naszym hubom będziemy mogli stworzyć wiele połączeń z jednym międzylądowaniem, które obecnie nie istnieją - mówi Greiser .

Przed pandemią American uruchomił wiele nowych tras, w tym z Filadelfii do Bolonii, Budapesztu, Berlina, Dubrownika, Lizbony i Pragi. Loty z Filadelfii do Casablanki i z Chicago do Budapesztu, Pragi i Krakowa, miały zostać uruchomione w 2020 r., ale z oczywistych powodów ich inauguracja została wstrzymana.


Greiser dodał, że XLR będzie odgrywał ważną rolę w przekształcaniu tras sezonowych w całoroczne i uruchamianiu lotów na kluczowych rynkach biznesowych wymagających większej częstotliwości.

A321 XLR został zaprezentowany w czerwcu 2019 roku. Nowa maszyna ma zasięg o ponad 1 tys. km większy, co umożliwi dotarcie do Chicago z dowolnego miasta w Europie Zachodniej. Samolot będzie mógł latać, dzięki zwiększonemu zasięgowi przez ponad 10 godzin. XLR będzie mógł połączyć np. Paryż z Delhi lub z Azję z Australią. A321 XLR obniży koszty operacji, ale także otworzy nowe możliwości bezpośrednich połączeń między mniejszymi portami lotniczymi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy