Wirus z Wuhan. China Airlines ogranicza serwis pokładowy

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 stycznia 2020 09:04
2 komentarze
Tajwańskie linie China Airlines ogłosiły, że wstrzymują do odwołania serwowanie ciepłych posiłków oraz ograniczają do absolutnego minimum serwis pokładowy na lotach do Hong Kongu i Makau. Ma to pomóc w zminimalizowaniu ryzyka zakażeń nowym koronawirusem.
Reklama
Tajwański przewoźnik oraz jego spółki zależne Mandarin Airlines i Tigerair Taiwan wstrzymały w trybie natychmiastowym podawanie ciepłych posiłków na rejsach z Tajwanu do Hong Kongu i Makau. Pasażerowie nie otrzymają na pokładzie także poduszek, koców, ani gazet. O decyzji linii informuje lokalny serwis TaiwanNews.


Środki ochronne podjęte przez China Airlines mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń nowym typem koronawirusa z Wuhan. W Hong Kongu i Makau zanotowano jak dotąd 15, a na Tajwanie 8 potwierdzonych przypadków zachorowań. Przewoźnik zamierza zastąpić ciepłe posiłki przekąskami rozdawanymi w specjalnych papierowych torebkach, albo jednorazowymi lunchboxami. Napoje będą serwowane w trakcie lotu wyłącznie na życzenie. Linia zachęca także klientów do zabierania do samolotu własnych butelek z wodą albo termosów z ciepłą herbatą. Do odwołania nie będzie ponadto prowadzona sprzedaż bezcłowa z magazynów pokładowych. Zamiast tego zainteresowane osoby mogą składać zamówienia przez internet.

Poza działaniami mającymi ograniczyć do koniecznego minimum kontakty między pasażerami, a także między nimi a załogą przed każdy rejsem samoloty będą przechodziły proces dokładnej dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem stolików przy fotelach, podłokietników i schowków na bagaże.

Już wcześniej władze Tajwanu podjęły decyzję o czasowym wstrzymaniu wydawania wiz obywatelom Chin i ograniczeniu lotów z wyspy do niektórych chińskich prowincji.

Fot. P. Bożyk

Ostatnie komentarze

gość_b29e6 2020-01-31 14:42   
gość_b29e6 - Profil gość_b29e6
Trzeba przyznać, ze pomysłowy sposób na oszczędzanie na kosztach...
gość_303f0 2020-01-29 17:37   
gość_303f0 - Profil gość_303f0
Jak można wziąć ze sobą termos z ciepłą herbatą?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy