China Airlines poleci z Pragi do Tajpej

15 marca 2023 11:44
Od 18 lipca br. z lotnisko w Pradze będzie można bezpośrednio polecieć do stolicy Tajwanu - Tajpej. Bezpośrednia trasa z Taoyuan International Airport będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu (z wylotami z Pragi w środy i niedziele).
Reklama
Tajwański narodowy przewoźnik China Airlines zdecydowały się na wykorzystanie airbusów A350-900 do obsługi połączeń między Tajpej a Pragą.


- Od kilku lat zabiegaliśmy o bezpośrednią trasę do Tajwanu. Dlatego cieszę się, że nasze negocjacje przyniosły rezultaty i możemy zaoferować to bezpośrednie połączenie czeskim podróżnym. Co więcej, trasa ta zapewni pasażerom z Pragi możliwość wygodnych przesiadek na wiele połączeń China Airlines w Azji i na Pacyfiku. Połączenie lotnicze non-stop z Pragą to także świetna wiadomość dla mieszkańców Tajwanu. W 2019 roku, czyli przed pandemią Covid-19, prawie ćwierć miliona z nich odwiedziło Czechy - mówi Jiří Pos, prezes Portu Lotniczego w Pradze.
- Trasy długodystansowe są więc priorytetem CzechTourism na ten rok. Gdybyśmy mieli liczyć tylko turystów z Rosji, Chin, Korei Południowej i Japonii z rynków TOP 10, którzy w 2019 roku wydali w naszym kraju średnio prawie 3 800 koron na osobę za noc, podczas gdy turyści krajowi wydali około 700 koron, to w ubiegłym roku brakowało prawie dwóch milionów gości z odległych rynków. Spodziewamy się zmiany właśnie dzięki zwiększonej liczbie bezpośrednich, długodystansowych połączeń lotniczych. To wspaniałe, że po wznowionej w marcu bezpośredniej trasie Praga-Seul, czyli połączeniu lotniczym z Koreą Południową, możemy cieszyć się z bezpośrednich lotów na Tajwan - mówi Jan Herget, dyrektor CzechTourism

Według Hergeta, w 2019 roku do Czech przyjechało łącznie 191 tys. turystów z Tajwanu, w porównaniu do zaledwie 13 tys. w roku ubiegłym, co oznaczało spadek o prawie 93 proc. Bezpośrednia trasa między Pragą a Tajpej może to zmienić. Stolica Republiki Czeskiej stanie się szóstym europejskim miastem, do którego China Airlines obsługuje bezpośrednie loty z Tajpej. Uplasuje się obok Frankfurtu, Amsterdamu, Londynu, Rzymu i Wiednia. China Airlines będą oferować prawie 30 bezpośrednich lotów między Europą a Tajwanem tygodniowo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy