China Airlines wylądowały w Pradze

20 lipca 2023 08:45
1 komentarz
Tajwańskie linie lotnicze China Airlines zainaugurowały w środę (19.07) bezpośrednie połączenie pomiędzy Pragą i Tajpej.
Reklama
Tuż przed godziną 7 rano samolot China Airlines wylądował na praskim lotnisku im. Vaclava Havla. Praga jest szóstym europejskim kierunkiem w siatce połączeń przewoźnika po Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie, Rzymie i Wiedniu. Zgodnie z tradycją maszyna została powitana przez służby lotniskowe salutem wodnym. Ponad 13-godzinny rejs z Tajpej do Pragi wykonał airbus A350-900 o znakach rejestracyjnych B-18903. To właśnie ten model airbusa będzie wykonywać loty na tej trasie dwa razy w tygodniu. Wylot z Tajpej zaplanowany jest we wtorki i soboty o godzinie 23:20 czasu lokalnego, a lądowanie w Pradze o 7:10 rano miejscowego czasu odpowiednio w środy i niedziele. Po niespełna czterogodzinnym postoju tajwańskim samolot wyruszy w podróż powrotną o godzinie 11:05, by zameldować się w Tajpej o 5:35 rano następnego dnia.


Władze praskiego lotniska pokładają duże nadzieje w nowym połączeniu, widząc w nim szansę na zwiększenie ruchu turystycznego oraz polepszenie oferty przesiadkowej w rejonie Azji i Pacyfiku dla pasażerów z Pragi. Przed pandemią czeską Pragę odwiedzało około 200 tysięcy turystów z Tajwanu. Covidowy kryzys spowodował ponad 90 proc. spadki w tej dziedzinie. Bezpośrednie połączenie ma pomóc nie tylko odbudować, ale także zwiększyć potencjał sektora turystycznego.

- Dzięki temu nowemu połączeniu zwiększymy również turystykę przyjazdową. Ponadto połączenie zaoferuje pasażerom z Pragi możliwość wygodnych przesiadek do wielu miejsc docelowych China Airlines w Azji i na Pacyfiku - powiedział Jiří Pos, prezes zarządu lotniska w Pradze.


Z kolei przedstawiciele China Airlines upatrują w nowym połączeniu możliwość pogłębienia współpracy bilateralnej pomiędzy oboma państwami w sferze biznesu, handlu oraz turystyki. Tajwańczycy spodziewają się także sporego ruchu tranzytowego z takich państw jak Japonia, Korea Południowa, czy Wietnam, których obywatele chętnie wybiorą China Airlines na trasie z i do Czech, wzmacniając tym samym regionalny węzeł przesiadkowy w Tajpej.

- Bezpośrednie połączenia lotnicze, ich częstotliwość i jakość mają ogromne znaczenie dla turystyki. Wierzymy, że dzięki lotom Praga - Tajpej, Czechy ponownie odkryje więcej turystów nie tylko z Tajwanu, ale z całej Azji, którzy reprezentują bardzo ciekawy segment turystyki - oznajmił Kao Shing-Hwang, prezes linii China Airlines.

Tajwan to nowoczesne wyspiarskie państwo oferujące unikatowe walory przyrodnicze, a także wysoko rozwiniętą gospodarkę opartą o nowoczesne technologie. Praga tymczasem należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w całej Europie, goszcząc turystów z całego świata.

Fot. Prague Airport

Ostatnie komentarze

mmsyd 2023-07-24 02:26   
mmsyd - Profil mmsyd
China Airlines są swietne, piękne kabiny J (czasem bardzo dobre promocje) i serwis na poziomie Cathay a nie Chińskich linii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy