Delta będzie miała nowe fotele w pierwszej klasie

28 stycznia 2020 09:53
Delta Air Lines zamontują nowe fotele w pierwszej klasie w airbusach A321neo. Amerykański przewoźnik spodziewa się rozpoczęcia dostaw pierwszych ze stu zamówionych samolotów jeszcze w tym roku.
Reklama
O planach Delty dotyczących zmian w kabinie pierwszej klasy poinformował paxex.areo. Innowacyjne fotele w wyższej klasie serwisowej pojawią się jeszcze w tym roku wraz z dostawami airbusów A321neo. Producentem siedzeń będzie znana firma Recaro, a ich projekt został przygotowany we współpracy z FactoryDesign. Mimo że na razie nie ujawniono żadnych parametrów technicznych nowego produktu jego wizualizacja pozwala przypuszczać, że znacząco podniosą one komfort pasażerów, którzy będą podróżować w tej klasie. Fotele charakteryzują się nowoczesnym designem, zapewnią lepszą niż dotąd prywatność, a także więcej przestrzeni przeznaczonej do przechowywania przedmiotów osobistych. Wszystkie miejsca będą również wyposażone w indywidualny system rozrywki pokładowej. Sam układ foteli w pierwszej klasie pozostanie bez zmian, czyli będą one ustawione w konfiguracji 2-2.


Pierwsza klasa oferowana przez Deltę, a także wielu innych przewoźników amerykańskich na lotach krajowych i regionalnych jest odpowiednikiem klasy biznes. Inaczej jednak niż w przypadku zdecydowanej większości europejskich linii sprzedających pasażerom klasy biznes te same fotele, które są dostępne także w klasie ekonomicznej, w USA pierwsza klasa jest zlokalizowana w wydzielonej części kabiny i dysponuje innymi, szerszymi oraz bardziej komfortowymi siedzeniami. Amerykańskie linie mają także nieznaną w Europie praktykę automatycznego podnoszenia klasy przelotu wybranym pasażerom, jeżeli w pierwszej klasie pozostały wolne miejsca. O prawie do upgrade'u przesądzają złożone reguły uwzględniające status danego podróżnego w programie lojalnościowym, typ zarezerwowanej taryfy itp., a podgląd do listy osób potencjalnie uprawnionych do podwyższenia klasy przelotu jest dostępny w czasie odprawy on-line oraz na lotnisku przed odlotem. Zbliżoną politykę stosują także np. meksykańskie linie Aeromexico.

Fot. paxex.aero/Delta Air LinesOstatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy