×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta będzie miała nowe fotele w pierwszej klasie


Delta Air Lines zamontują nowe fotele w pierwszej klasie w airbusach A321neo. Amerykański przewoźnik spodziewa się rozpoczęcia dostaw pierwszych ze stu zamówionych samolotów jeszcze w tym roku.


O planach Delty dotyczących zmian w kabinie pierwszej klasy poinformował paxex.areo. Innowacyjne fotele w wyższej klasie serwisowej pojawią się jeszcze w tym roku wraz z dostawami airbusów A321neo. Producentem siedzeń będzie znana firma Recaro, a ich projekt został przygotowany we współpracy z FactoryDesign. Mimo że na razie nie ujawniono żadnych parametrów technicznych nowego produktu jego wizualizacja pozwala przypuszczać, że znacząco podniosą one komfort pasażerów, którzy będą podróżować w tej klasie. Fotele charakteryzują się nowoczesnym designem, zapewnią lepszą niż dotąd prywatność, a także więcej przestrzeni przeznaczonej do przechowywania przedmiotów osobistych. Wszystkie miejsca będą również wyposażone w indywidualny system rozrywki pokładowej. Sam układ foteli w pierwszej klasie pozostanie bez zmian, czyli będą one ustawione w konfiguracji 2-2.


Pierwsza klasa oferowana przez Deltę, a także wielu innych przewoźników amerykańskich na lotach krajowych i regionalnych jest odpowiednikiem klasy biznes. Inaczej jednak niż w przypadku zdecydowanej większości europejskich linii sprzedających pasażerom klasy biznes te same fotele, które są dostępne także w klasie ekonomicznej, w USA pierwsza klasa jest zlokalizowana w wydzielonej części kabiny i dysponuje innymi, szerszymi oraz bardziej komfortowymi siedzeniami. Amerykańskie linie mają także nieznaną w Europie praktykę automatycznego podnoszenia klasy przelotu wybranym pasażerom, jeżeli w pierwszej klasie pozostały wolne miejsca. O prawie do upgrade'u przesądzają złożone reguły uwzględniające status danego podróżnego w programie lojalnościowym, typ zarezerwowanej taryfy itp., a podgląd do listy osób potencjalnie uprawnionych do podwyższenia klasy przelotu jest dostępny w czasie odprawy on-line oraz na lotnisku przed odlotem. Zbliżoną politykę stosują także np. meksykańskie linie Aeromexico.

Fot. paxex.aero/Delta Air Lines gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie