×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France wprowadza klasę biznes na trasach krajowych


Linie Air France wprowadzają klasę biznes na lotach krajowych z obu paryskich lotnisk oraz na innych połączeniach wewnętrznych i trasach międzynarodowych obsługiwanych bezpośrednio z regionów.


Bilety w klasie biznes są już w sprzedaży, a na pokładach samolotów nowy serwis będzie dostępny od 4 lutego br. Wyjątek dotyczy lotów między Francją kontynentalną a Korsyką realizowanych maszynami ATR i embraer 145. Nowa klasa będzie też oferowana bez dodatkowych kosztów pasażerom rezerwującym bilety na połączeniach europejskich i międzykontynentalnych w klasie biznesowej, gdy dana podróż zawiera odcinek krajowy. 

Francuski przewoźnik przewidział trzy typy taryf biznesowych: 
  • Business Leisure: bilet bezzwrotny, możliwość zmiany rezerwacji za opłatą 70 EUR
  • Business Flex: bilet zwrotny i możliwość zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat
  • Business Abonné: bilet zwrotny i możliwość zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat, w tym podróżowania wcześniejszym lub późniejszym rejsem dostępnym na tej trasie 
Osoby, które zarezerwowały miejsce w klasie ekonomicznej będą ponadto mogły skorzystać z oferty płatnego podwyższenia klasy podróży w czasie odprawy przez internet i w granicach dostępności w niej wolnych miejsc. 


Z podróżą w klasie biznes na rejsach krajowych i regionalnych będą wiązały się wszystkie tradycyjne przywileje, w tym możliwość skorzystania m.in. z priorytetowej odprawy i boardingu, podwyższonego limitu bagażu rejestrowanego, a także wstępu do poczekalni biznesowych na wybranych lotniskach. Air France oferuje własne salony na obu lotniskach paryskich, a ponadto w Lyonie i Bordeaux, a kontraktowe poczekalnie w portach w Paryżu-Orly (terminal 1A), Marsylii, Nicei, Tuluzie i Bazylei-Miluzie-Fryburgu. 

W trakcie lotu pasażerowie klasy biznes będą częstowani przekąskami i rozszerzoną gamą różnych napojów, w tym także winami i mocniejszymi alkoholami. 


Jaki będzie koszt podróży w klasie biznes na rejsach krajowych Air France? Sprawdziliśmy to na przykładzie rezerwacji z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na trasie z Paryża-Orly do Marsylii. Najtańszy bilet w klasie ekonomicznej kosztuje aktualnie 585 zł, zaś w klasie biznes aż 1510 zł, czyli niemal trzy raz więcej. W systemie nie ma jednak na razie wszystkich zapowiadanych typów taryf biznesowych, a ta dostępna jest najprawdopodobniej najwyższą z trzech. Można zatem oczekiwać, że docelowo różnica w cenie między klasami ekonomiczną i biznes będzie niższa. 


fot. Air France


gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie