Air France wprowadza klasę biznes na trasach krajowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
24 stycznia 2020 09:26
1 komentarz
Linie Air France wprowadzają klasę biznes na lotach krajowych z obu paryskich lotnisk oraz na innych połączeniach wewnętrznych i trasach międzynarodowych obsługiwanych bezpośrednio z regionów.
Reklama

Bilety w klasie biznes są już w sprzedaży, a na pokładach samolotów nowy serwis będzie dostępny od 4 lutego br. Wyjątek dotyczy lotów między Francją kontynentalną a Korsyką realizowanych maszynami ATR i embraer 145. Nowa klasa będzie też oferowana bez dodatkowych kosztów pasażerom rezerwującym bilety na połączeniach europejskich i międzykontynentalnych w klasie biznesowej, gdy dana podróż zawiera odcinek krajowy.

Francuski przewoźnik przewidział trzy typy taryf biznesowych:
  • Business Leisure: bilet bezzwrotny, możliwość zmiany rezerwacji za opłatą 70 EUR
  • Business Flex: bilet zwrotny i możliwość zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat
  • Business Abonné: bilet zwrotny i możliwość zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat, w tym podróżowania wcześniejszym lub późniejszym rejsem dostępnym na tej trasie
Osoby, które zarezerwowały miejsce w klasie ekonomicznej będą ponadto mogły skorzystać z oferty płatnego podwyższenia klasy podróży w czasie odprawy przez internet i w granicach dostępności w niej wolnych miejsc.


Z podróżą w klasie biznes na rejsach krajowych i regionalnych będą wiązały się wszystkie tradycyjne przywileje, w tym możliwość skorzystania m.in. z priorytetowej odprawy i boardingu, podwyższonego limitu bagażu rejestrowanego, a także wstępu do poczekalni biznesowych na wybranych lotniskach. Air France oferuje własne salony na obu lotniskach paryskich, a ponadto w Lyonie i Bordeaux, a kontraktowe poczekalnie w portach w Paryżu-Orly (terminal 1A), Marsylii, Nicei, Tuluzie i Bazylei-Miluzie-Fryburgu.

W trakcie lotu pasażerowie klasy biznes będą częstowani przekąskami i rozszerzoną gamą różnych napojów, w tym także winami i mocniejszymi alkoholami.


Jaki będzie koszt podróży w klasie biznes na rejsach krajowych Air France? Sprawdziliśmy to na przykładzie rezerwacji z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na trasie z Paryża-Orly do Marsylii. Najtańszy bilet w klasie ekonomicznej kosztuje aktualnie 585 zł, zaś w klasie biznes aż 1510 zł, czyli niemal trzy raz więcej. W systemie nie ma jednak na razie wszystkich zapowiadanych typów taryf biznesowych, a ta dostępna jest najprawdopodobniej najwyższą z trzech. Można zatem oczekiwać, że docelowo różnica w cenie między klasami ekonomiczną i biznes będzie niższa.


fot. Air FranceReklama

Ostatnie komentarze

pengos 2020-01-24 10:50   
pengos - Profil pengos
Klasa biznes na krótkich, lokalnych połączeniach to jakieś kuriozum (aż mi się przypomina LOTowski ATR, gdzie dwa ostatnie fotele miały na zagłówku dodatkową chusteczkę z dumnym napisem "BUSINESS" XD) - z drugiej strony pewnie muszą zapewnić jakoś ciągłość biznesklasy dla klientów podróżujących z przesiadką...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama