Olsztyn podsumowuje grudzień i cały rok

10 stycznia 2020 08:40
1 komentarz
Od początku roku z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało blisko 154,5 tys. pasażerów. To o 27,4 proc. więcej niż w 2018 r.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Świetnie wypadł także sam grudzień, kiedy to w Szymanach obsłużono ponad 13,4 tys. klientów. To o 43,3 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu.


W najbliższych miesiącach wzrosty w Olsztynie mogą wyhamować. Przede wszystkim to efekt wycofania się Wizz Aira z połączenia do Bremy, które funkcjonowało zaledwie 3 miesiące. Ostatni rejs na tej trasie przewoźnik wykonał 5 stycznia br. W rozkładzie pozostają trasy Ryanaira (Londyn-Stansted, Kolonia/Bonn), Wizz Aira (Londyn-Luton, Dortmund) i LOT-u (Kraków).

Na ten moment wiele wskazuje także na to, że wzrosty zdecydowanie wyhamują już od marca br. W systemach rezerwacyjnych dotąd operujących z Olsztyna przewoźników dostępne są tylko trzy trasy: do Dortmundu (dwa razy w tygodniu), i Londynu (zarówno Stansted jak i Luton - do końca sezonu zimowego po 2 razy w tygodniowo, potem po 3). Nie jest znana przyszłość połączenia do Kolonii/Bonn (ostatni rejs dostępny na stronie Ryanaira wyznaczono na 27 lutego 2020) oraz Krakowa (bilety można kupować do 26 marca br.). Zbieramy informacje na ten temat.

fot. Mirosław Pachowicz

Ostatnie komentarze

gość_00d7f 2020-01-10 18:09   
gość_00d7f - Profil gość_00d7f
Sytuacja tego lotniska jest naprawdę nie do pozazdroszczenia, na pewno gorsza od Lublina, Bydgoszczy i nawet Łodzi. Odpadają kierunki do Bremy, do Kolonii, do Krakowa i do Lwowa. Więc w siatce pozostaną tylko Londyn St. i Luton oraz Dortmund. Trzy kierunki to stanowczo za mało do funkcjonowania lotniska. Tylko patrzeć kto szybciej z Szyman się wycofa WizzAir czy Ryanair. W przypadku tego lotniska już wiadomo, że te obecne 155 tysięcy pasażerów rocznie to rekord wszechczasów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy