×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Olsztyn podsumowuje grudzień i cały rok


Od początku roku z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało blisko 154,5 tys. pasażerów. To o 27,4 proc. więcej niż w 2018 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Świetnie wypadł także sam grudzień, kiedy to w Szymanach obsłużono ponad 13,4 tys. klientów. To o 43,3 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu.


W najbliższych miesiącach wzrosty w Olsztynie mogą wyhamować. Przede wszystkim to efekt wycofania się Wizz Aira z połączenia do Bremy, które funkcjonowało zaledwie 3 miesiące. Ostatni rejs na tej trasie przewoźnik wykonał 5 stycznia br. W rozkładzie pozostają trasy Ryanaira (Londyn-Stansted, Kolonia/Bonn), Wizz Aira (Londyn-Luton, Dortmund) i LOT-u (Kraków).  

Na ten moment wiele wskazuje także na to, że wzrosty zdecydowanie wyhamują już od marca br. W systemach rezerwacyjnych dotąd operujących z Olsztyna przewoźników dostępne są tylko trzy trasy: do Dortmundu (dwa razy w tygodniu), i Londynu (zarówno Stansted jak i Luton - do końca sezonu zimowego po 2 razy w tygodniowo, potem po 3). Nie jest znana przyszłość połączenia do Kolonii/Bonn (ostatni rejs dostępny na stronie Ryanaira wyznaczono na 27 lutego 2020) oraz Krakowa (bilety można kupować do 26 marca br.). Zbieramy informacje na ten temat.

fot. Mirosław Pachowiczgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie