Olsztyn: 14,3 tys. pasażerów w ub. miesiącu

5 lipca 2023 12:52
W minionym miesiącu w Porcie Lotniczym Olsztyn przyjęto 14,3 tys. pasażerów, odnotowując tym samym rekord odprawionych podróżnych w skali szóstego miesiąca roku. Dotychczas, rekordowym czerwcem był ten sprzed czterech lat.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Wówczas przez olsztyński port przewinęło się 12,8 tys. pasażerów, czyli o 15,86 proc. mniej niż w ub. miesiącu. Obsłużenie 14,3 tys. podróżnych w minionym miesiącu oznacza, że w pierwszym półroczu z usług Portu Lotniczego Olsztyn skorzystało już 63,4 tys. osób. Lotnisko w Szymanach jest więc na dobrej drodze do pobicia dotychczasowych rekordów.


- Lotnisko jest na fali wznoszącej, a szczyt sezonu jeszcze przed nami. Cieszyć może, że zarówno pasażerowie z Warmii i Mazur, ale również z Podlasia i północnego Mazowsza wybierają Olsztyn i stąd rozpoczynają swoje wakacyjne podróże, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Wielu z nich wybiera cieszące się ogromną popularnością połączenie czarterowe do Turcji. Mam nadzieję, że nadchodzące miesiące będą równie udane - powiedział Wiktor Wójcik, prezes spółki zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn.

Od początku swojej działalności, czyli od 2016 roku, olsztyński port odprawił blisko 710 tys. pasażerów. Olsztyn posiada ofertę rejsów na sześciu trasach krajowych i zagranicznych, w tym wspomnianą już trasę czarterową do tureckiej Antalyi. Poza tym, Polskie Linie Lotnicze LOT latają z Warmii i Mazur do Krakowa, Ryanair do Krakowa, Wrocławia i Stansted a Wizz Air do Dortmundu i Luton.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy