Niemal 9 tysięcy pasażerów w Olsztynie

7 lutego 2024 09:45
Olsztyński port lotniczy opublikował statystyki za styczeń. Obsłużono 8,9 tys. pasażerów.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Styczniowy wynik stanowi wzrost liczby odprawionych pasażerów o niemal 7 proc. względem analogicznego okresu w 2023 roku. W ciągu minionego miesiąca zrealizowano również 227 operacji lotniczych.

Obecnie w sezonie zimowy z jedynego lotniska w województwie warmińsko-mazurskim realizowane są połączenia do Londynu (Stansted i Luton), Dortmundu oraz Krakowa. Zgodnie z zapowiedziami, od końca marca zawieszone zostaną loty linii Wizz Air do Luton oraz Dortmundu.


W styczniu port lotniczy obchodził również ósmą rocznicę swojej działalności.
- Tegoroczny jubileusz to dla nas moment refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami oraz wyzwaniami, które towarzyszyły nam przez 8 minionych lat. Zrealizowaliśmy stawiane sobie cele, które w ostatnich latach skupiały się na odbudowie ruchu pasażerskiego po pandemii, rozwoju sektora usług cargo oraz realizacji inwestycji, zapewniających lotnisku konkurencyjność na polskim rynku lotniczym. Sukcesy te nie byłyby możliwe bez wsparcia właściciela lotniska, czyli Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, bez codziennego zaangażowania naszych pracowników i partnerów, oraz przede wszystkim bez naszych pasażerów, którzy wybierają podróż przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Idziemy do przodu i jesteśmy zdeterminowani, aby w przyszłości w pełni wykorzystać potencjał warmińsko-mazurskiego lotniska – z korzyścią zarówno dla naszych klientów, jak również mieszkańców Warmii i Mazur
- powiedział Wiktor Wójcik, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy