Olsztyn: W maju 13,6 tys. pasażerów

5 czerwca 2023 13:47
W minionym miesiącu z warmińsko-mazurskiego lotniska skorzystało 13,6 tys. pasażerów – w porównaniu do maja 2022, kiedy odprawiono 12 tys. podróżnych, tegoroczny wynik to wzrost liczby pasażerów o 13 proc. i tym samym, jest to najlepszy maj w historii Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Statystyki pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii Covid-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny. Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do:


• Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki
• Krakowa realizowane przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele
• Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele
• Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
• Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki
• Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty


a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora – Itaka w środy od 21 czerwca do 20 września br.

- Majowy wynik to dobry start sezonu letniego. To także potwierdzenie, że wielu mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających go, wybiera wygodną i szybką opcję podróży lotniczej z/na Warmię i Mazury. Mamy nadzieję, że tendencja ta utrzyma się a wakacyjne loty czarterowe dodatkowo napędzą ruch na naszym lotnisku - mówi Wiktor Wójcik, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata jest darmowy transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia podróżnym przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy