100-tysięczny pasażer na lotnisku Olsztyn-Mazury

4 września 2023 13:58
W ostatnią niedzielę (3.09) przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podróżował 100-tysięczny pasażer lotniska w 2023 roku. Była to osoba wylatująca z Szyman do Krakowa na pokładzie linii lotniczej Ryanair.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
Okrągła liczba zwieńczyła udany sezon wakacyjny na warmińsko-mazurskim lotnisku. W czerwcu i lipcu notowano rekordowe liczby pasażerów, przewyższające dane z 2019 roku. W ubiegłym miesiącu przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podróżowało ponad 17 tys. osób.

- Tegoroczny sezon wakacyjny na lotnisku Olsztyn-Mazury możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był na tyle wysoki, że w szczycie sezonu udało się nam nie tylko odbudować ruch pasażerski z 2019 roku, ale nawet osiągnąć lepsze, rekordowe wyniki. Liczymy, że ruch pasażerski w kolejnych miesiącach utrzyma się na podobnym poziomie, co pozwoli nam na zamknięcie roku z liczbą ok. 140 tysięcy pasażerów - mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.


Letni rozkład lotów, który na lotnisku w Szymanach obowiązywał będzie do końca października br. obejmuje rejsowe połączenia z/do:
  • Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki, a także przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele
  • Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele
  • Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
  • Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty
  • a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez Itakę w środy do 20 września br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy