Olsztyn: W listopadzie prawie 8 tys. pasażerów

5 grudnia 2023 08:50
Olsztyński port lotniczy obsłużył w listopadzie br. prawie 8 tys. pasażerów. Tegoroczny wynik jest nieznacznie lepszy od ubiegłorocznego.
Reklama
Statystyki Olsztyn (SZY)
 
W listopadzie 2022 roku port lotniczy w Szymanach również obsłużył niecałe 8 tys. pasażerów. W 2023 roku listopadowy wynik był o niecałe 1,5 proc. wyższy. Od początku roku przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury przewinęło się ponad 130 tys. podróżujących, dzięki czemu lotnisko w Szymanach już teraz może pochwalić się lepszym wynikiem aniżeli w ubiegłym roku, kiedy przez dwanaście miesięcy odprawiono niecałe 114 tys. pasażerów. W 2022 roku w okresie od 1 stycznia do 30 listopada Szymany obsłużyły 105 tys. podróżujących, co stanowi 79 proc. wyniku uzyskanego w analogicznym okresie w 2023 roku. Tegoroczny wynik nadal stanowi jedynie niecałe 95 proc. rezultatu osiągniętego po jedenastu miesiącach 2019 roku, który był najlepszym w historii portu lotniczego. Wówczas obsłużono 140 tys. podróżujących.


Za tegoroczne wyniki odpowiedzialne są w dużej mierze loty krajowe i tanie linie lotnicze. Jedynym połączeniem realizowanym przez tradycyjną linię lotniczą jest trasa Olsztyn-Kraków, która jest obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Ponadto w sezonie letnim do Krakowa można dolecieć Ryanairem, który lata również do Londynu-Stansted oraz obsługiwał skasowane sezonowe połączenie do Wrocławia. W Olsztynie obecny jest również węgierski Wizz Air wykonujący loty do Londynu-Luton i Dortmundu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy