×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Canada: Dash stracił część podwozia po starcie


W piątek (3.01) maszyna obsługująca lot pomiędzy Montrealem a Saguenay (Quebec) musiała powrócić na lotnisko po tym, jak w trakcie startu z jej głównego podwozia odpadło jedno z kół. Załodze udało się bezpiecznie wylądować.


De Havilland Canada Dash 8-300 (C-FSOU) w malowaniu Air Canada Jazz, obsługujący lot dla Air Canada, musiał zawrócić na lotnisko po odłączeniu się koła od głównego podwozia. Piloci przed lądowaniem krążyli jednak wokół lotnisko jeszcze przez ponad godzinę, aby spalić zbędne paliwo. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal kanadyjski francuskojęzyczny portal TVA Nouvelles.

– Nasi piloci są odpowiednio przeszkoleni do radzenia sobie z takimi sytuacjami i zareagowali zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi i najwyższymi zasadami bezpieczeństwa. Nasz personel serwisowy w Montrealu przeprowadzi teraz szczegółową inspekcję samolotu w celu ustalenia przyczyny problemu i dokonania niezbędnych napraw – powiedziała Manon Stuart, rzeczniczka prasowa Air Canada Jazz.


Podczas incydentu Dash 8-300 przewoził 49 pasażerów i trzech członków załogi. Nikt z obecnych na pokładzie nie poniósł obrażeń. W momencie lądowania na lotnisku im. P.E. Trudeau pozostawały w gotowości służby ratunkowe i medyczne.

Kolejny samolot z inną załogą został wysłany do Montrealu–Trudeau, aby już kilkadziesiąt minut po lądowaniu z brakującym kołem zabrać pasażerów do portu lotniczego Bagotville w Saguenay.gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie