Japan Airlines rozda bilety za darmo

31 grudnia 2019 09:47
Japoński przewoźnik rozda darmowe bilety na loty krajowe po Japonii osobom, które odwiedzą kraj kwitnącej wiśni z okazji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich odbywających się w Tokio w 2020 r.
Reklama
Akcja ma zachęcić turystów do podróżowania na mniej popularne obszary kraju. Japan Airlines zaoferuje łącznie 50 tys. bezpłatnych biletów na loty krajowe w obie strony zagranicznym turystom odwiedzającym Japonię w lecie 2020 r.

Program ma w pierwszej kolejności objąć zagranicznych członków programu lojalnościowego Japan Airlines o nazwie Japan MileageBank, do którego rejestracja jest darmowa. Kandydaci muszą być także obecni w Japonii w lipcu i sierpniu przyszłego roku. Promocja nie obejmie osób posiadających obcy paszport, ale na stałe przebywających w Japonii. Przewoźnik rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń pod koniec lutego 2020 r., a bezpłatne bilety będą przyznawane wedle zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Każdy będzie mógł starać się o maksymalnie cztery bilety powrotne, dla czterech różnych osób, w ramach jednej podróży.


Osoby chcące odbyć podróż w ramach akcji promocyjnej Japan Airlines, będą mogły wybrać preferowaną datę podróży oraz jedno spośród trzech lotnisk wylotu – będą to Tokio–Haneda, Osaka–Kansai oraz Osaka–Itami. Następnie Japan Airlines zaproponuje bilet do czterech japońskich miast, z którego będzie trzeba wybrać jedno. Zwycięzcy mają zostać poinformowani o możliwości odbycia podróży na trzy dni przed wylotem.

Kampania promocyjna powstała przy współpracy japońskiego przewoźnika z Japońską Agencją Turystyczną, Japońską Narodową Organizacją Turystyczną oraz Nomura Research Institute. Jej głównym celem jest promocja mniej popularnych miejsc w kraju, które są warte odwiedzenia, lecz są przez turystów omijane. Jak tłumaczą organizatorzy, japońska branża turystyczna, choć ma się dobrze, skupia się niemal wyłącznie na wielkich ośrodkach miejskich, takich jak Tokio, Osaka czy Nagoja.


Według danych Japońskiej Narodowej Organizacji Turystycznej, w 2018 r. dalekowschodni kraj odwiedziło ok. 31 mln zagranicznych turystów, a więc ponad dwa razy więcej niż jeszcze w 2014 r., kiedy liczba ta wyniosła ok. 14 mln. Większość z odwiedzających korzysta jednak jedynie z głównych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w największych miastach, gdzie koncentrują się ekonomiczne korzyści z turystyki.

Dodatkowe informacje dotyczące akcji promocyjnej linia ma przedstawić w połowie stycznia 2020 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy