Japan Airlines chce wypożyczać odzież

6 lipca 2023 09:05
Japońska linia Japan Airlines chce wprowadzić możliwość podróżowania do Japonii bez bagażu. Ma to dotyczyć turystów i osób podróżujących w interesach.
Reklama
Japoński przewoźnik wpadł na rewolucyjny pomysł, który miałby zapewnić większy komfort pasażerom podróżującym do Japonii turystycznie i biznesowo. Projekt ten ma również na celu promowanie zrównoważonej turystyki. Japan Airlines we współpracy z firmą Sumitomo miałyby zaoferować osobom odwiedzającym kraj kwitnącej wiśni na czas pobytu odzież do wypożyczenia. W ramach inicjatywy każda osoba wybierająca się do Japonii może sobie wybrać na stronie internetowej przewoźnika ubrania we właściwym dla siebie rozmiarze i adekwatne do pory roku. Każdy pasażer mógłby sobie zamówić do ośmiu sztuk ubrań na okres dwóch tygodni. Zamówienie będzie można składać do momentu wejścia na pokład samolotu należącego do Japan Airlines, a ubrania będą dostarczone do wybranego przez pasażera miejsca noclegowego. Usługa ta ma działać próbnie do sierpnia 2024 roku.


Koszt jednego zestawu w zależności od rozmiaru będzie wynosił od czterech do siedmiu tysięcy japońskich jenów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi od stu do dwustu złotych. Pasażerowie podróżujący do Japonii będą mieli do wyboru ubrania w trzech różnych rozmiarach i trzech różnych stylach. Są to rozmiary mały, średni i duży oraz style smart, casual smart i mieszany. Odzież będzie pochodzić od firmy Sumitomo, która będzie odpowiedzialna za zamówienie, dostawę, a także pranie ubrań. Działania te mają pogodzić liczbę przyjmowanych turystów i emisję dwutlenku węgla, która wzrasta wraz z masą samolotu.

Fot. P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy