Japan Airlines pomoże uniknąć płaczących dzieci

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
1 października 2019 08:00
Japońskie linie lotnicze uruchomiły w swojej witrynie internetowej narzędzie pozwalające na wybieranie miejsc oddalonych od współpodróżujących niemowląt.
Reklama
„Pasażerowie podróżujący z dziećmi w wieku od 8 dni do 2 lat, którzy wybierają miejsca poprzez stronę internetową JAL, będą mieli ikonę dziecka na swoich miejscach na ekranie wyboru miejsc widoczną dla innych pasażerów. Dzięki temu inni dowiedzą się, że może siedzieć tam dziecko” – czytamy na stronie internetowej przewoźnika.


Linie Japan Airlines jednocześnie ostrzegają, że ikonka dziecka nie będzie wyświetlana na planie rozkładu miejsc zawsze. Funkcja działa tylko w przypadku gdy rezerwacja dla najmniejszych pasażerów zostanie dokonana za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego JAL. Nie otrzymamy również gwarancji otrzymania fotela oddalanego od dziecka jeżeli bezpośrednio przed lotem dojdzie od zmiany samolotu na inny model.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od dłuższego czasu podczas zakupu biletu w All Nippon Airways – innej japońskiej linii lotniczej. Z kolei na inne rozwiązania zdecydowała się AirAsia X, gdzie w 2017 r. na wszystkich lotach wprowadzono strefę ciszy, wyznaczając osiem rzędów foteli, które nie mogą być zajęte przez dzieci poniżej 10 roku życia. Z kolei budżetowy indyjski przewoźnik IndiGo w 2016 r. ze swoich rzędów premium, z dodatkowym miejscem na nogi, zrobił ponadto strefy ciszy, gdzie nie mogli podróżować pasażerowie w wieku poniżej 12 lat.


Ogłoszenie tej nowatorskiej funkcji spotkało się z przychylnymi komentarzami pasażerów. JAL stanowczo podkreśla, że nie jest to próba stygmatyzacji pasażerów podróżujących z dziećmi, a jedynie troska o komfort wszystkich goszczących na pokładach ich samolotów. Przewoźnik przypomina, że oferuje także wiele udogodnień dla zabierających w podróż małe dziecko. Japan Airlines zapewnia m. in. takie usługi jak wynajem wózków dziecięcych na lotnisku czy bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład dla najmłodszych i ich opiekunów.

Fot.: Japan Airlines, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy