Płatny bagaż rejestrowany na rejsach długodystansowych LOT-u

Marek Stus - Profil Marek Stus
24 grudnia 2019 10:10
19 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzą wkrótce taryfy bez darmowego bagażu rejestrowanego na swoich rejsach długodystansowych. Zmiana polityki bagażowej wynika z informacji dostępnych na stronie internetowej przewoźnika.
Reklama

Mimo że linie jeszcze nie ogłosiły oficjalnie nowych zasad przewozu bagażu na lotach międzykontynentalnych pojawiły się one już na stronie internetowej w zakładce bagaż rejestrowany. Wynika z nich, że zmianami zostaną objęte wszystkie rejsy LOT-u do USA, Kanady oraz do Kazachstanu, Kolombo, Pekinu, Seulu, Singapuru i Tokio (brakuje precyzyjnych informacji dotyczących Delhi). Bagaż rejestrowany nie będzie uwzględniany w taryfach Economy Saver sprzedawanych na tych trasach. W takim przypadku podróżni będą mogli bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny do 8 kg i maksymalnych wymiarach 55/40/23 cm. W innych taryfach dostępnych w klasie ekonomicznej pozostanie możliwość nadania bagażu rejestrowanego bez dodatkowych opłat na dotychczasowych zasadach. Nie ulegną też zmianie obecnie obowiązujące limity bagażowe w klasach premium oraz biznes na rejsach międzykontynentalnych - nadal będą wynosiły po dwie sztuki bagażu o wadze odpowiednio do 23 i 32 kg. Warto przypomnieć, że LOT już od dłuższego czasu oferuje podróże w taryfach bez bagażu rejestrowanego na trasach krajowych, europejskich i bliskowschodnich.

Nowe taryfy Economy Saver na połączeniach długodystansowych LOT-u nie są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Pasażerowie, którzy zarezerwują bilety nieobejmujące bezpłatnego nadania bagażu rejestrowanego, będą mogli go dokupić w dowolnym momencie przed wylotem na stronie linii, w LOT Contact Center, przy stanowisku check-in na lotnisku i w każdym biurze biletowym LOT. Cena tej usługi będzie wynosiła 230 PLN/55 EUR/80 CAD/60 USD/18200 HUF w każdą stronę.

Zachowane zostaną również przywileje dla osób często podróżujących. Pasażerowie posiadający status Frequent Traveller, Senator i HON Circle w programie Miles&More oraz status Star Alliance Gold będą mogli bezpłatnie nadać w nowych taryfach Economy Saver jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.


Zmiany w polityce bagażowej LOT-u nie są zaskoczeniem. Przewoźnik zapowiadał ich wprowadzenie już pól roku temu, jednak pierwotnie miały obowiązywać wyłącznie na rynku transatlantyckim. Z informacji udostępnionych na stronie linii wynika jednak, że zostały one rozszerzone także na długodystansowe rejsy azjatyckie linii. Warto podkreślić, że bilety obejmujące wyłącznie przewóz bagażu podręcznego na długich lotach są dziś standardem u większości przewoźników europejskich. Pojawiły się na rynku kilka lat temu i najpierw dotyczyły wyłącznie połączeń do USA i Kandy. W mijającym roku wiele linii rozszerzyło swą politykę na wybrane trasy do Ameryki Południowej i Azji. Obecnie taryfy "bez bagażu" na lotach poza Europę stosują m.in. przewoźnicy z grupy Lufthansy, Aer Lingus, Air France, British Airways, Finnair, Iberia, KLM i TAP Portugal. Ostatnio do tej grupy dołączył także Aerofłot.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2019-12-28 14:13   
adam7691 - Profil adam7691
Czy naprawdę myślicie, że bagaż w cenie biletu jest przewożony za darmo. Problem w tym, że po wprowadzeniu opłaty za bagaż bilet bez bagażu nie tanieje. Ja jednak wolę, abym mógł kupić bilet bez bagażu jeżeli go nie potrzebuję, a nie dofinansowywać wszystkich (przede wszystkim malkontentów, którym nie podoba się wszystko co wprowadza LOT). Taką wersję przyjęły już dawno inne linie, w tym LH.
lmajchrowski 2019-12-28 10:51   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
gość_b0222: lecialem przed swietami FRA-KRK by Lufthansa to powiem jedno dramat z podrecznymi. Nie wiem czy to jest zgodne z przepisami ale pasazerowie kladli podreczne tam gdzie trzyma sie nogi co wygladalo dosc smiesznie :)
lmajchrowski 2019-12-28 10:48   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
ść_b8a3e: gdybys wiedzial jak w latach 90-tych klienci lini tradycyjnych byli traktowani lub nawet po roku 2000 zrozumialbys co mam na mysli. Z tym kraktowaniem pasazerow w LOT bym sie bardzo bardzo klocil wystarczy porownac obsluge z Austrian, SAS czy Lufthansa. Przyklad tylko w Locie na trasach transatlantyckuch waza bagaz podreczny i to w taki sposob Pani z LOT pyta "bagaz podreczny jest to na wage trzeba postawic" dokladnie jej slowa. Gdzie w innych liniach nawet o tym nie pomysla a wrecz przeciwnie moja mama wracala z Chicago by Austrian to bylo pytanie czy podreczny jest Pani potrzebny odpowiedz nie to dla Pani komfortu nadamy podreczna jako bagaz rejestrowany. Tak sie obsluguje klientow a powiem ze to jeden z przykladow.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama