Płatny bagaż rejestrowany na rejsach długodystansowych LOT-u

Płatny bagaż rejestrowany na rejsach długodystansowych LOT-u Mimo że linie jeszcze nie ogłosiły oficjalnie nowych zasad przewozu bagażu na lotach międzykontynentalnych pojawiły się one już na stronie internetowej w zakładce bagaż rejestrowany. Wynika z nich, że zmianami zostaną objęte wszystkie rejsy LOT-u do USA, Kanady oraz do Kazachstanu, Kolombo, Pekinu, Seulu, Singapuru i Tokio (brakuje...
24/12/2019 10:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2019-12-28 14:13   
adam7691 - Profil adam7691
Czy naprawdę myślicie, że bagaż w cenie biletu jest przewożony za darmo. Problem w tym, że po wprowadzeniu opłaty za bagaż bilet bez bagażu nie tanieje. Ja jednak wolę, abym mógł kupić bilet bez bagażu jeżeli go nie potrzebuję, a nie dofinansowywać wszystkich (przede wszystkim malkontentów, którym nie podoba się wszystko co wprowadza LOT). Taką wersję przyjęły już dawno inne linie, w tym LH.
lmajchrowski 2019-12-28 10:51   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
gość_b0222: lecialem przed swietami FRA-KRK by Lufthansa to powiem jedno dramat z podrecznymi. Nie wiem czy to jest zgodne z przepisami ale pasazerowie kladli podreczne tam gdzie trzyma sie nogi co wygladalo dosc smiesznie :)
lmajchrowski 2019-12-28 10:48   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
ść_b8a3e: gdybys wiedzial jak w latach 90-tych klienci lini tradycyjnych byli traktowani lub nawet po roku 2000 zrozumialbys co mam na mysli. Z tym kraktowaniem pasazerow w LOT bym sie bardzo bardzo klocil wystarczy porownac obsluge z Austrian, SAS czy Lufthansa. Przyklad tylko w Locie na trasach transatlantyckuch waza bagaz podreczny i to w taki sposob Pani z LOT pyta "bagaz podreczny jest to na wage trzeba postawic" dokladnie jej slowa. Gdzie w innych liniach nawet o tym nie pomysla a wrecz przeciwnie moja mama wracala z Chicago by Austrian to bylo pytanie czy podreczny jest Pani potrzebny odpowiedz nie to dla Pani komfortu nadamy podreczna jako bagaz rejestrowany. Tak sie obsluguje klientow a powiem ze to jeden z przykladow.
gość_b8a3e 2019-12-28 10:23   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
gość_b0222: masz racje, ale takie problemy dotyczą przede wszystkim małych samolotów, czyli embraerow. Dashe są najmniej problemowe, bo tam podręczny oddajesz przed wsiadaniem do samolotu. W Boeingach jakiegos dramatu nie ma, a samoloty szerokokadłubowe maja znacznie więcej miejsca na bagaż podręczny, wiec myśle, ze jakiegos wielkiego problemu nie będzie.
gość_1f2f9 2019-12-27 18:52   
gość_1f2f9 - Profil gość_1f2f9
Cóż, kolejna linia wprowadza ukryte podwyżki. Ceny biletów niby się nie zmieniają, ale z roku na rok coraz mniej jest zawartego w tej cenie.
gość_b0222 2019-12-27 17:53   
gość_b0222 - Profil gość_b0222
Napisalem 'makabra' nie dla tego ze trzeba zaplacic za walizke, tylko dlatego ze gdy taki zmiany zostaly wprowadzone na trasach krotkodystansowych zrobila sie makabra przy wchodzeniu do samolotu. Niekiedy prawie walka aby wepchnac walizke do schowka.
gość_34b6a 2019-12-27 17:42   
gość_34b6a - Profil gość_34b6a
Dojna zmiana wkroczyła i tutaj. Etap następny - odpłatny bagaż za podróże PKP IC...
gość_ba585 2019-12-27 00:07   
gość_ba585 - Profil gość_ba585
NEWS - UIA wycofała BKK od połowy marca z systemów rezerwacyjnych i będą latać przez w c/s przez Delhi z Thai.
gość_b8a3e 2019-12-25 23:18   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
gość_85629: i co teraz będzie? Lot zbankrutuje przez to, ze przestaniesz z nimi latać. Przecież latasz w najdroższych taryfach 5 razy w tygodniu do Stanów, nie? A przy okazji - z kim będziesz w związku z tym latać? Z Lufa, która ma taki sam układ taryf? Czy z Emiratami dookoła globu?
gość_b8a3e 2019-12-25 23:16   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
lmajchrowski: a Ty w ogóle latasz samolotami? Chyba nie bardzo, bo różnice pomiędzy LCC i tradycyjnymi liniami nie ograniczają się do systemu taryf czy poczęstunku. Różnic jest dużo, począwszy od traktowania pasażerów, serwisu, a na poziomie wyszkolenia i kultury obsługi personelu pokładowego kończąc. Pomijam już kwestie tego, ze stereotypy o rzekomo wysokich/niskich cenach mogą zaprowadzić na manowce. Bilet w tej samej relacji, w tych samych dniach potrafi niekiedy w linii tradycyjnej kosztować polowe tego co w LCC, szczególnie w okresach tzw. długich weekendów.
Tak długo, jak Lot nie pójdzie w ślady Lufy obcinając możliwość zabrania bagażu osobom ze statusem FTV, jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Choć w przypadku lotów transatlantyckich Lufa cały czas boi się zabrać ten przywilej złotym klientom, choć formalnie nie wpisała tego w reguły, a określa to mianem uprzejmości.
lmajchrowski 2019-12-25 11:40   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Naprawde zaciera sie roznica pomiedzy tradycyjna linia a low cost chyba ze juz jej nie ma. Jak slysze zdanie nie wyobrazam sobie lotu low costem przez ocean to prosze mi powiedziec czym sie bedzie roznic za chwile podroz tradycyjna linia ?? marnym obiadem ?? jeszcze chwila a to tradycyjne linie beda za wiele wiecej chciec oplat niz low cost
gość_40608 2019-12-25 11:35   
gość_40608 - Profil gość_40608
Strzał w kolano ....
gość_e66aa 2019-12-25 09:31   
gość_e66aa - Profil gość_e66aa
@gość_1573c
Makabra to może za wielkie słowo, ale zacznie się to samo co zieje się na rejsach europejskich - brak miejsca w schowkach na pokładzie. Poza tym jest różnica pomiędzy tym co będzie oferował LOT a tym co oferuje np. Air France/KLM. W LOT jak wynika z artykułu maksymalna waga podręcznego to będzie nadal 8kg, a np. we wspomnianej przeze mnie grupie AF/KLM jest to 12kg. Czyli znowu LOT zaoferuje mniej za większe pieniądze i pogorszenie standardu podróży.
gość_1573c 2019-12-24 16:54   
gość_1573c - Profil gość_1573c
gość_6e5ab a czemu makabra? Ja juz lecialem z podreczna walizka do USa na kilka dni wlasnie LH w polaczeniu AC i powrot UA i nie wiem czemu makabra.
Dokupienie walizki nie kosztuje fortuny, nie rozumiem tego malkonenctwa.
Nie pasuje, wybierz inna taryfe albo innego przewoznika - proste.
gość_85629 2019-12-24 16:40   
gość_85629 - Profil gość_85629
Szkoda bo mieli w ręce argument dzięki któremu znów zacząłem z nimi latać ale widać że jakiś "mądry" znowu wymyślił strategię biznesową !
kilifi 2019-12-24 15:37   
kilifi - Profil kilifi
Era latnich biletow sie konczy, Lec i plac za wszytsko :-)
Wesolych Swiat dla wszytskich
gość_6e5ab 2019-12-24 15:18   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
LH juz to wprowadzila w zeszlym roku - rezultat makabra.
dareck 2019-12-24 13:07   
dareck - Profil dareck
No i bardzo dobrze. Niech kopiują wszelkie płatne rozwiązania od low-costów jednocześnie podwyższając ceny biletów - tak, żeby nie było wątpliwości przy wyborze :)
mflyer 2019-12-24 10:14   
mflyer - Profil mflyer
No i jeden z ostatnich powodów, dla których warto było wybrać LOT, właśnie odpada...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy