Wkrótce taryfa light na rejsach LOT-u przez Atlantyk

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
03 czerwca 2019 14:02
8 komentarzy
W ciągu kilku miesięcy LOT zamierza wprowadzić taryfę light na wybranych trasach transatlantyckich, dowiedział się portal Fly4Free. Z czasem zasada obejmie wszystkie połączenia do Ameryki Północnej.
Reklama

Zmiany mają być wprowadzane stopniowo. Początkowo obejmą połączenia najpopularniejsze. LOT nie planuje jednak zmieniać polityki bagażowej na trasach między Warszawą a Azją.

Warto w tym momencie przypomnieć, że LOT już teraz oferuje podróże w taryfie light (bez bagażu podręcznego i wyboru miejsca na pokładzie) na trasach krótkich (europejskich i bliskowschodnich). Pasażerowie, którzy wybiorą podróż w takim standardzie nie zabiorą bagażu rejestrowanego, a jedynie podręczny o maksymalnej wadze 8 kg i wymiarach 50/40/23 cm.


Rozwiązanie takie nie jest nowością wśród linii tradycyjnych. Bilety bez możliwości nadania walizki na trasach transatlantyckich oferują takie linie jak Lufthansa czy British Airways. Aer Lingus posunął się nawet jeszcze dalej i jeszcze bardziej "odchudził" swój serwis. Podróżni, którzy wybiorą się w podróż irlandzkim przewoźnikiem w najniższej taryfie ("Saver") nie otrzymają kocyka czy słuchawek, chyba że za to zapłacą.

fot. T. Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b4bce 2019-06-05 07:05   
gość_b4bce - Profil gość_b4bce
Większość linii hubowych wprowadziłą klasę "bydlęcą" żeby walczyć z długodystansowymi low costami. Na szczęście dla tradycyjnych te low costy mają ostatnio spore problemy ale za chwilę pewnie wrócą. Aer Lingus czy TAP już zaczęły lub za chwilę zaczynają latać przez Atlantyk na najkrótszych trasach A321LR i wojna cenowa będzie narastać. A w odwodzie jest jeszcze prawdopodobnie A321XLR. Ciekawe czy w Paryżu Airbus ogłosi że ma już ten samolot dopracowany.
LOT chcąc, nie chcąc będzie w niej musiał uczestniczyć.
gość_2a1e1 2019-06-04 16:11   
gość_2a1e1 - Profil gość_2a1e1
taaak ale na trasach europejskich w cenach to już light nie widać.
Pamiętam jak w LO była tylko taryfa z bagażem i kosztowała w najniższych klasach rezerwacyjnych 300-400 PLN RT. Dziś ciężko znaleźć takie ceny w taryfie Light.
Taki manewr to zwykła podwyżka cen docelowo
gość_872bd 2019-06-04 12:15   
gość_872bd - Profil gość_872bd
Zdradzę wam sekret - wcale nie będzie taniej, a wręcz będzie drożej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama