×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wkrótce taryfa light na rejsach LOT-u przez Atlantyk


W ciągu kilku miesięcy LOT zamierza wprowadzić taryfę light na wybranych trasach transatlantyckich, dowiedział się portal Fly4Free. Z czasem zasada obejmie wszystkie połączenia do Ameryki Północnej.


Zmiany mają być wprowadzane stopniowo. Początkowo obejmą połączenia najpopularniejsze. LOT nie planuje jednak zmieniać polityki bagażowej na trasach między Warszawą a Azją. 

Warto w tym momencie przypomnieć, że LOT już teraz oferuje podróże w taryfie light (bez bagażu podręcznego i wyboru miejsca na pokładzie) na trasach krótkich (europejskich i bliskowschodnich). Pasażerowie, którzy wybiorą podróż w takim standardzie nie zabiorą bagażu rejestrowanego, a jedynie podręczny o maksymalnej wadze 8 kg i wymiarach 50/40/23 cm. 


Rozwiązanie takie nie jest nowością wśród linii tradycyjnych. Bilety bez możliwości nadania walizki na trasach transatlantyckich oferują takie linie jak Lufthansa czy British Airways. Aer Lingus posunął się nawet jeszcze dalej i jeszcze bardziej "odchudził" swój serwis. Podróżni, którzy wybiorą się w podróż irlandzkim przewoźnikiem w najniższej taryfie ("Saver") nie otrzymają kocyka czy słuchawek, chyba że za to zapłacą.

fot. T. Śniedziewski
 gość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie