Fiasko projektu Lidl Podróże

22 grudnia 2019 09:45
1 komentarz
Lidl zdecydował o zakończeniu projektu "Lidl Podróże". Polski oddział znanej sieci dyskontów spożywczych dołączył do programu w 2017 roku.
Reklama
Projekt Lidl Podróże polegał na regularnym oferowaniu klientom sieci ofert wyjazdów turystycznych. W sklepach dostępne były zmieniane co kilka tygodni foldery z różnymi wycieczkami, a zainteresowane osoby mogły dokonać rezerwacji na stronie internetowej lub w skontaktować się w tym celu z agentem telefonicznie. Ceny wyjazdów wahały się od kilkuset do kilkunastu tys. złotych. Ostatnie wydanie gazetki informacyjnej ukazało się w listopadzie br.


Lidl nie organizował sam wycieczek, a jedynie pośredniczył w procesie dystrybucji pakietów turystycznych dzięki współpracy z kilkoma biurami podróży w Polsce. W ofercie sieci spożywczej były zarówno produkty sprzedawane przez operatorów, jak i pakiety przygotowywane specjalnie dla Lidl Podróże, w tym atrakcyjne cenowo propozycje pobytów weekendowych na terenie kraju. Polska nie była pierwszym rynkiem, na którym uruchomiono platformę z ofertami turystycznymi. Podobne serwisy są prowadzone przez Lidl w kilku innych państwach, w tym na rodzimym rynku niemieckim. W przeciwieństwie do polskiej platformy działalność w innych krajach będzie kontynuowana w dotychczasowej formule.

Polscy klienci Lidl Podróże nie muszą obawiać się o realizację już zaplanowanych i opłaconych wycieczek. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na platformie programu osoby, które skorzystały z ofert turystycznych będą mogły je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. Każdy klient ma zostać objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił i od niego otrzyma wkrótce dalsze informacje.

Ostatnie komentarze

gość_18306 2019-12-25 23:49   
gość_18306 - Profil gość_18306
Widać oferta musiała być nieatrakcyjna. Po co kupować w spożywczaku jak można przez internet bezpośrednio u organizatora
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy