×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American: Boeingi 737 MAX jednak dopiero w kwietniu


Linie American poinformowały, że ponowne wejście do eksploatacji boeingów 737 MAX nastąpi najwcześniej w kwietniu 2020 r.


Linia w czwartek dokonała po raz kolejnych zmian w swoim rozkładzie, przesuwając termin wdrożenia maxów do służby na 7 kwietnia 2020 r. To efekt wydanego przez FAA oświadczenia, w którym agencja federalna przekazała, że nie zgodzi się na ponowne dopuszczenie do eksploatacji wąskokadłubowych samolotów wcześniej niż przed końcem lutego przyszłego roku.Najnowsza z wydanych poprawek oznacza, że uziemienie odrzutowców potrwa przeszło rok. Przypomnijmy, że Federalna Administracja Lotnictwa zaordynowała zawieszenie możliwości wykonywania lotów boeingami 737 MAX 13 marca br.

Warto dodać, że prócz przedłużającego się uziemienia samolotów, które generuje wielu przewoźnikom znaczne problemy operacyjne i przyczynia się do ponoszenia dodatkowych kosztów, coraz istotniejszą kwestią wydaje się być kwestia odbudowania zaufania pasażerów do najnowszego wąskokadłubowego modelu boeinga. Wagę sytuacji potwierdzają opublikowane w czwartek wyniki badania przeprowadzonego przez Bank of America, które wykazały, że zaledwie 20 proc. ankietowanych zadeklarowało gotowość do wejścia na pokład samolotu po ponownym dopuszczeniu go do eksploatacji.

fot. mat. prasowegość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie