×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Odbicie w listopadzie


W listopadzie br. lubelskie lotnisko odprawiło 25,3 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 7,65 proc. Po wielu miesiącach spadków port zaczął w końcu odnotowywać wzrosty liczby pasażerów i oferowania.


Liczba pasażerów według miesięcy
W listopadzie br. na lotnisku wykonano 325 operacji lotniczy, co oznacza wzrost o 16 proc. r.d.r. Od początku roku z usług portu skorzystało prawie 329 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 27,73 proc. w stosunku do rekordowego 2018 r. Porównywalny wynik Lublin osiągnął w 2016 r. 

W ubiegłym miesiącu br. łączne oferowanie na lubelskim lotnisku wzrosło o 9 proc. do poziomu 33,2 tys. foteli - wynika z danych OAG Schedules Analyser. Wzrosty w ubiegłym miesiącu udało się wygenerować, dzięki zwiększonej podaży na trasie do Warszawy (116-proc. wzrost do 7,3 tys. foteli) oraz do Tel Awiwu (71-proc. wzrost do 2,2 tys. foteli). Do rozkładu powróciły także następujące kierunki: Kijów - prawie 3 tys. foteli, Dublin - 3,4 tys. foteli, jak również nowe było połączenie do Antwerpii - 2 tys. foteli. 

Jednocześnie w rozkładzie zabrakło lotów do Londynu-Stansted (6,4 tys. foteli) oraz Monachium (2,4 tys. foteli), a także o 22 proc. do 2,9 tys. foteli spadło oferowanie na trasach do Oslo-Torp i Eindhoven. 


W grudniu br. na lotnisku można się spodziewać kolejnego wzrostu liczby pasażerów, ze względu na 15-proc. wzrost podaży. O 45 proc. do 16,3 tys. foteli wzrośnie oferowanie na trasie do Londynu-Luton oraz o 115 proc. do 7,8 tys. foteli wzrośnie oferta do Warszawy. Podobnie jak w listopadzie, dostępne będą także rejsy do Kijowa, Dublina i Antwerpii, choć to ostatnie zniknie w styczniu 2020 r. 

Decyzja o zamknięciu połączenia jest niezależna od portu i jest wynikiem zmian na rynku czarterowym po upadku giganta w branży - biura podróży Thomas Cook. W efekcie TUI zdecydowało się na konsolidację swojego produktu i wykorzystanie swojej floty wyłącznie do połączeń czarterowych i czarter-mixów. W efekcie Antwerpia straci także inne w pełni komercyjne (ogólnodostępne) trasy tj. do Florencji i Toulonu. 

W grudniu zabraknie także rejsów do Londynu-Stansted i Monachium, zaś 22-proc. spadek oferowania odnotowany zostanie w przypadku lotów do Oslo-Torp i Eindhoven. 

fot. mat. prasowegość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie