Norwegian zawiesza loty na części tras do USA i Tajlandii

27 listopada 2019 14:46
Norwegian zawiesi na przyszły sezon letni część swoich połączeń do Stanów Zjednoczonych oraz Tajlandii.
Reklama

Dziś rano (27.11) przedstawiciele linii ogłosili dość nieoczekiwaną decyzję o rezygnacji z części tras dalekodystansowych do Azji i USA, którą oficjalnie uzasadniono brakiem satysfakcjonujących wyników finansowych, choć wiadomo że przewoźnik cały czas mierzy się z poważnym kryzysem wynikającym z kłopotów z wadliwymi silnikami RR Trent 1000, w które wyposażone są dreamlinery Norwegiana, przez co linia zmuszona jest również do leasingu droższych w utrzymaniu starszych maszyn, jak boeingi 767 czy airbusy A330.

- Od dłuższego czasu borykamy się z problemami z silnikami Rolls Royce'a w naszej flocie długodystansowej, co oznacza, że musimy uziemiać coraz więcej samolotów. A to niestety wpływa na naszą siatkę połączeń - mówi Matthew Wood, w-ce prezes Norwegiana ds. handlowych.


W skutek problemów 27 marca 2020 r. z rozkładu znikną połączenia ze Sztokholmu do Bangkoku, Fort Lauderdale i na Krabi, z Kopenhagi do Bangkoku i na Krabi, oraz z Oslo do Bangkoku.

- Skandynawia nie jest wystarczająco duża, abyśmy byli w stanie zachować loty międzykontynentalne ze Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo - zaznacza Wood.

Zawieszenie rejsów do Tajlandii to poważny problem dla sporej części polskich pasażerów, którzy przesiadali się na rejsy do Azji Południowo-Wschodniej na lotniskach Gardermoen i Arlanda. Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej inny przewoźnik - UIA - również poinformował o zawieszeniu swojego połączenia z Kijowa-Boryspolu do Bangkoku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy