UIA kasuje połączenie z Krakowa do Kijowa

Marek Stus - Profil Marek Stus
08 listopada 2019 07:00
21 komentarzy
Od nowego roku Ukraine International Airlines rezygnują z obsługi codziennych lotów między Krakowem a Kijowem. Ostatni rejs na tej trasie zaplanowano 13 stycznia 2020 roku.
Reklama

Skasowanie połączenia do Krakowa to kolejny krok UIA w celu ograniczenia siatki połączeń w obliczu fatalnej sytuacji finansowej, w której znalazł się ukraiński przewoźnik. Linia walczy o przetrwanie na rynku zmagając się z ogromną presją konkurencji ze strony tanich przewoźników, pogorszeniem sytuacji gospodarczej oraz problemami wynikającymi z braku dostępu do rosyjskiej przestrzeni powietrznej.


Połączenie do Krakowa zostało uruchomione niespełna dwa lata temu i na początku bardzo dobrze rokowało na przyszłość. Szybko na tej trasie pojawiły się większe samoloty, a stopniowo także dodatkowe rotacje. W sezonie letnim rejsy UIA między Krakowem, a Kijowem odbywały się nawet 11 razy tygodniowo. W tym roku powstała jednak także spora konkurencja dla oferty ukraińskiego przewoźnika: pięć razy w tygodniu ze stolicy Małopolski na lotnisko Boryspol zaczął latać Ryanair, a z kolei Wizzair uruchomił cztery loty tygodniowo na znajdujące się bliżej centrum Kijowa Żuliany. Tanie linie zaczęły obsługiwać ponadto inne miasta ukraińskie (m.in. Charków, Lwów i Odessę) odbierając UIA pasażerów transferowych podróżujących z Krakowa.


Niezależnie od rezygnacji z lotów do Krakowa UIA ogłosiły także, że całkowicie zawieszają w sezonie letnim 2020 roku loty z Kijowa do Bangkoku. Obecnie liczba rejsów do stolicy Tajlandii została zredukowana do zaledwie trzech tygodniowo. Od połowy listopada br. UIA przestanie także latać m.in. do Ammanu, Mińska, Rygi i Pekinu.


Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
vscrew 2019-11-11 23:11   
vscrew - Profil vscrew
@gość_0c461 To nie wiesz że wypełnienie samolotu ma się nijak do dochodowości połączenia? Można bardzo tanio sprzedać bilety ale jak będą tanie to nie pokryją kosztów rejsu i nawet przy komplecie pasażerów będzie na minusie.
gość_0c461 2019-11-10 23:50   
gość_0c461 - Profil gość_0c461
Ile razy leciałem, było pełno.
gość_00f1e 2019-11-10 21:15   
gość_00f1e - Profil gość_00f1e
Typowe ukraińskie nazwisko i imię...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama