Ekspansja Norwegiana w Polsce. Nowe trasy z Gdańska, Poznania, Wrocławia i Szczecina

11 listopada 2019 10:51
26 komentarzy
Od sezonu letniego 2020 Norwegian znacznie rozszerzy siatkę połączeń z Polski. Nowe trasy zostaną otwarte z Gdańska (w sumie cztery), Poznania (dwie), Szczecina i Wrocławia (po jednej).
Reklama
Wszystkie nowe połączenia są dostępne w międzynarodowych w systemach GDS. Część z nich już pojawia się na stronie Norwegiana. Trzeba jednak zastrzec, że niektóre dostępne są póki co tylko w jedną stronę lub w bardzo wysokich cenach. O nowościach donoszą także branżowe portale skandynawskie.

Najwięcej nowych połączeń zyska Gdańsk. Przewoźnik będzie latał na trasach:
Na uwagę zwraca fakt, że w porcie im. L. Wałęsy Norwegian wchodzi na wszystkich nowych kierunkach w konkurencję z jednym lub więcej przewoźnikami. Z Wizz Airem i SAS-em już teraz konkuruje na trasach do Oslo-Gardermoen i Bergen. W przypadku węgierskiego low-costa dojedzie teraz Goteborg i Trondheim, a w przypadku linii skandynawskiej - Sztokholm-Arlanda i Kopenhaga. Na trasach do Kopenhagi i Goteborga Norwegian będzie się musiał także zmierzyć z Ryanairem.Z Poznania linia zaoferuje połączenia do Oslo-Gardermoen i Kopenhagi. Do stolicy Norwegii połączenie wykonywane będzie dwa razy w tygodniu (we środy i soboty). Podobnie do Danii - samolot będzie w barwach przewoźnika poleci dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Do drugiego z wymienionych miast lata także SAS.
Po jednym połączeniu zyskają Wrocław i Szczecin. W przypadku portu dolnośląskiego możliwe będą loty do Oslo-Gardermoen. Zostaną one zainaugurowane 3 kwietnia 2020 r. Rozkład przewiduje rejsy w poniedziałki i piątki. Z kolei z Goleniowa (skąd Norwegian już lata do stolicy Norwegii), od 1 kwietnia 2020 r. przewoźnik poleci w poniedziałki i czwartki do Kopenhagi. Oznacza to, że będzie konkurował na tej samej trasie z SAS-em.
Warto także przypomnieć, że do ostatniej z wymienionych tras linia przymierzała się w 2012 r. Z kolei z portu im. M. Kopernika loty do norweskiej stolicy oferował do 28 października 2008 r., a z Poznania m.in. w sezonie zimowym 2011/2012.


Program rozwoju połączeń w sezonie letnim 2020 obejmuje nie tylko loty z Polski. Wśród innych tras pojawiły się także trasy z:
  • Billund do Bergen i Stavanger;
  • Oslo-Gardermoen do Dusseldorfu i Kowna;
  • Kopenhagi do Hamburga i Połągi;
  • Sztokholmu-Arlanda do Połagi.
fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mmati08 2019-11-14 09:57   
mmati08 - Profil mmati08
A Bydgoszcz? My tu błagamy o 1 kierunek do Skandynawii!
gość_1f2f9 2019-11-13 11:49   
gość_1f2f9 - Profil gość_1f2f9
Z jednej strony podobno Norwegian ma poważne problemy finansowe, a z drugiej strony ogłasza nowe trasy które raczej chyba, przynajmniej z początku będą niezbyt dochodowe.
gość_d26ef 2019-11-12 19:24   
gość_d26ef - Profil gość_d26ef
Trzymam kciuki z rozwój Poznania i może wreszcie rozwój ruszy z kopyta i nie tylko Helsinki zobaczymy szybko w rozkładzie lotów z Poznania
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy