×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy A220 Air Canada już przemalowany


Do niecodziennej sytuacji doszło w związku z dostarczeniem w zeszłym tygodniu do linii Air Canada airbusa A220 w świeżym malowaniu. Samolot w ciągu pierwszych siedmiu dni przemalowany z powodu błędu popełnionego w lakierni.


Błąd, którego nie udało się uniknąć podczas malowania małego airbusa polegał na nieprawidłowym naniesieniu na ogonie samolotu loga kanadyjskiego przewoźnika. Logo Air Canada składa się z czerwonego liścia klonu otoczonego czerwonym okręgiem. Okrąg ten nie jest jednak domknięty, a posiada przerwę u podstawy liścia klonu. Pomimo sporej ceny, którą przewoźnik zapłacił za samolot, kanadyjski oddział Airbusa namalował logo Air Canada niejako tył na przód.


Do dekoracji samolotów używa się czasem winylowych naklejek, ale zazwyczaj na kadłuby maszyn nanosi się po prostu kilka warstw lakieru, który dzięki zastosowaniu szablonów tworzy pożądane wzory. Najpierw maluje się kolory bazowe, potem domalowuje detale, jak nazwa linii lotniczej czy właśnie jej logo. W przypadku malowania airbusa A220, który w zeszłym tygodniu został dostarczony do Air Canada, szablon odpowiadający za logo na ogonie naklejono po prostu odwrotnie i tym samym przerwa u podstawy liścia klonu znalazła się z nieodpowiedniej strony. Pomyłka była o tyle zrozumiała, że logo kanadyjskiego przewoźnika jest niemal symetryczne. Ponadto ten błąd jest nieporównywalnie mniejszy w odniesieniu do sytuacji, gdy boeing 777 linii Cathay Pacific został oznaczony jako Cathay Paciic z pominięciem "f". Odwrotnie namalowane logo umknęło nawet Airbusowi, który opublikował zdjęcia maszyny w komunikacie prasowym, który prezentował dostarczenie maszyny do przewoźnika. Na szczęście Airbus podjął już kroki w celu przemalowania samolotu dla linii Air Canada, tym razem z zastosowaniem prawidłowego logo. 


Niektóre elementy jednego logo na ogonie zostały wykonane nieprawidłowo podczas malowania pierwszego A220 linii Air Canada i zostało to już naprawione. Nie ma to wpływu na harmonogram dostaw samolotów - powiedział przedstawiciel Airbus Canada.

fot. mat. prasowe Airbusgość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie