LOT poleci do Ałmatów i częściej do Nur-Sułtanu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
04 listopada 2019 12:55
13 komentarzy
LOT planuje zwiększyć w sezonie letnim 2020 r. częstotliwość lotów z Warszawy do Nur-Sułtanu i od 2021 r. uruchomić bezpośrednie połączenie do Ałmatów. To efekt udanych rozmów z kazachskim ministerstwem przemysłu i rozwoju infrastruktury.
Reklama

Zgodnie z rozporządzeniem ministra przemysłu i rozwoju infrastruktury w Kazachstanie od 1 listopada 2019 r. zniesiono ograniczenia dotyczących liczby lotów na lotniskach Nur-Sułtan, Ałmaty, Szymkent, Aktau, Karaganda, Ust-Kamenogorsk, Pawłodar, Koksztau, Taraz, Pietropawłowsk i Semey. Otwarty dostęp do portów umożliwi zagranicznym przewoźnikom realizowanie połączeń w ramach piątej wolności lotniczej.

Piąta wolność to prawo do przelotu pomiędzy dwoma obcymi krajami podczas lotu zaczynającego lub kończącego się we własnym kraju. Oznacza to, że linia z kraju A rozpoczyna podróż w kraju A, leci do kraju B i potem kontynuuje podróż do kraju C, mając też możliwość przewozu pasażerów między B a C.

Polityka otwartego dostępu ma funkcjonować przez trzy lata i jeśli się przyjmie może zostać przedłużona na kolejne lata. Wprowadzenie tego systemu w Kazachstanie przyczyni się do przyciągnięcia nowych zagranicznych przewoźników, otwarcia nowych tras międzynarodowych, podniesienia konkurencyjności i ostatecznie do obniżenia kosztów biletów lotniczych i dostępności dla linii lotniczych, a także promowania rozwoju turystyki i zwiększenia dostępności transportowej.

Kazachska administracja poinformowała również, że przeprowadziła negocjacje z LOT-em, który od sezonu letniego 2020 r. zwiększy liczbę rejsów do Nur-Sułtanu z czterech do siedmiu tygodniowo, zaś od 2021 r. uruchomi bezpośrednie rejsy do Ałmatów. Polski przewoźnik lata do Kazachstanu od 2017 r.

Oprócz tego SalamAir, budżetowa linia należąca do Oman Air, uruchomi w przyszłym roku rejsy z Muskat do Ałmatów, podczas gdy Air Astana planuje uruchomić połączenie do Dżuddy. Również w pierwszym kwartale 2020 r. SCAT Airlines planuje uruchomienie trzech lotów tygodniowo do Dżuddy. Od 22 grudnia br. rozpoczną się loty z Jekaterynburga do Ałmatów realizowane przez Ural Airlines, natomiast od 13 grudnia br. Fly Arystan poleci z Nur-Sułtanu do Moskwy.

Kazachskie ministerstwo poinformowało także o tym, że prowadzi negocjacje z liniami AirAsia, Singapore Airlines, Qatar Airways, Emirates i flyDubai.

Z lotów do Kazachstanu zrezygnowała linia Ukraine International Airlines. Po 26 października br. przewoźnik przestał latać do Ałmatów. Było to ostatnie kazachskie miasto w siatce linii.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
admin 2019-11-06 19:01   
admin - Profil admin
luca1: Polecam słownik języka polskiego. Ałmaty - rzeczownik, rodzaj niemęskoosobowy, liczba mnoga, nazwa własna. Odmiana: mianownik Ałmaty, dopełniacz Ałmatów, celownik Ałmatom, biernik Ałmaty, narzędnik Ałmatami, miejscownik Ałmatach, wołacz Ałmaty.

Miłego wieczoru:-)
luca1 2019-11-06 15:47   
luca1 - Profil luca1
Ałmatów!? sorry a to gdzie? Czy naprawdę tych tekstów nikt nie czyta przed publikacją? Proszę was...ludzie ogarnijcie się... Ałmatów? Aż oko boli. To jakiś Pąglish czy co? Czasami tych artykułów nie idzie czytać. W takim bądź razie poproszę jeden bilet (one way) dla edytora do Ałmatów z Warszawów z przesiadką w Pekinowie. Miłego dnia.
Carl 2019-11-05 14:24   
Carl - Profil Carl
gość_b3e1a, gość_ec1dd --> rzuccie okiem na zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama