UIA rezygnuje z połączenia do Ałmatów

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
11 października 2019 09:30
1 komentarz
Ukraine International Airlines rezygnują z lotów do Kazachstanu. Po 26 października br. przewoźnik przestanie latać do Ałmatów. Było to ostatnie kazachskie miasto w siatce linii.
Reklama

Trasa do Ałmatów obsługiwana jest do chwili zawieszenia pięć razy w tygodniu. Wyloty z Kijowa-Boryspolu realizowane są we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele, powroty - następnego dnia. Operuje na nich boeing 737-900. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika także, że nie planuje on wznowienia rejsów w sezonie letnim 2020.

Ałmaty były ostatnim kazachskim miastem w siatce połączeń przewoźnika. Przez krótki czas latał on z ukraińskiej stolicy do Aktau nad Morzem Kaspijskim. Dłużej dostępne było z kolei połączenie do Nursułtanu, jednak także zostało ono wycięte. Te wiadomości powinny z kolei zadowolić PLL LOT, któremu w Kazachstanie znacznie zmniejsza się konkurencja.


UIA ma podpisaną umowę code-share z Air Astana, dzięki której oferował on przesiadki na wybrane loty kazachskiego partnera z przesiadką w Ałmatach. Także rejsy między Kazachstanem a Ukrainą objęte są porozumieniem o wzajemnym współdzieleniu kodów.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_f0eb0 2019-10-11 17:58   
gość_f0eb0 - Profil gość_f0eb0
podobno zamiast Ałmatów samolot ma latać do Lublina
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama