×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał do Astany


Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie do Astany. Pierwszy rejs wystartował z Warszawy wczoraj (29.05) wieczorem. To pierwsze połączenie uruchomione dzięki nowym boeingom 737-800.


Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych SP-LWB rozpoczął lot do Astany z ok. półgodzinnym opóźnieniem, wynikającym głównie ze skromnej uroczystości przed rozpoczęciem boardingu. Samolot wystartował z Warszawy ok. 23:20, a w Astanie wylądował zgodnie z rozkładem o 7:45 czasu lokalnego, po niecałych 4,5 godzinach lotu. 

Połączenie do Kazachstanu to najdłuższa trasa w siatce połączeń LOT-u obsługiwana samolotami wąskokadłubowymi. Odległość między Warszawą a Astaną to 3,4 tys. km - o ponad 900 km więcej niż druga co do długości obecnie obsługiwana trasa z Warszawy do Tel Awiwu. 

Loty do Astany to również pierwsza trasa uruchomiona dzięki nowym boeingom 737-800. Poza stolicą Kazachstanu te 189-miejscowe samoloty latają głównie do Londynu-Heathrow, Paryża-CDG, Frankfurtu i Amsterdamu. 


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie