Fotorelacja: Boeingi 737-800 LOT-u już latają

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
16 maja 2017 13:35
32 komentarzy
Obydwa odebrane przed kilkoma dnia przez LOT boeingi 737-800NG wykonują już rejsowe połączenia lotnicze. Najczęściej są wykorzystywane na trasie do Londynu. Fotoreporter Pasazer.com sprawdził, jak leci się tą maszyną.
Reklama

Pierwszy LOT-owski boeing 737-800NG oznaczony rejestracją SP-LWA zadebiutował w locie z pasażerami 13 maja. Jako pierwszy lot wykonał połączenie do Madrytu. Od tego czasu pojawił się m.in. w Krakowie, Londynie-Heathrow i Frankfurcie. Druga z maszyn, SP-LWB, 15 maja, czyli w pierwszy dzień swoich operacji, poleciała dwukrotnie do stolicy Wielkiej Brytanii. Samoloty tego typu będą również latać na trasach do Madrytu, Barcelony, Paryża, Tel Awiwu i Astany.

Na zaproszenie LOT-u reporter Pasazer.com przetestował nowy samolot na trasie z warszawskiego Lotniska Chopina do Londynu-Heathrow. Podróżował maszyną SP-LWA, która ma 12 lat, a przedtem latała w barwach linii China Eastern Airlines.

Nowe boeingi 737-800 cechują się o 13 proc. mniejszym spalaniem i o 6 proc. niższymi kosztami operacyjnymi dla przewoźnika w porównaniu ze starszymi modelami -400.


Kabina samolotu przeszła retrofit, czyli całkowitą modernizację. Taki sam zabieg przeszły boeingi 737-400 używane nadal we flocie polskiego przewoźnika. Na pokładzie zamontowano diodowe oświetlenie podobne do tego stosowanego w dalekodystansowych Dreamlinerach.


W samolocie zostały zamontowane fotele slim, które zapewniają więcej przestrzeni na pokładzie. Boeingi 737-800NG na pokład zabierają 186 pasażerów. Wszystkie fotele na pokładzie są takie same, a trzy klasy podróży (biznes, ekonomiczna premium i ekonomiczna) różnią się poziomem serwisu. Dla porównania boeingi 737-400 zabierają na pokład 162 pasażerów.


Fotele mają 17 cali szerokości (ok. 43,2 cm), a odstęp między standardowymi rzędami to 30 cali (76,2 cm).


Gdy samoloty latały jeszcze w Chinach, na pokładzie była specjalnie wydzielona klasa biznes, jednak LOT zrezygnował z takiego układu miejsc.


Fotele w klasie biznes będą takie same jak w ekonomicznej, a jedyną różnicą będzie blokada miejsca środkowego, jak w innych samolotach wąskokadłubowych. Klasę biznes wyróżnia także inny kolor zagłówków.


Fotele są skórzane i ergonomiczne, ale nie mają regulowanego zagłówka.


Podczas lotu do Londynu-Heathrow pasażerom klasy ekonomicznej premium i biznes podano śniadanie. Było ono bardzo smaczne - pasażerowie mogli wybrać pomiędzy omletem a pierogami z serem. Do tego serwowano przystawkę i świeże owoce. Pasażerowie klasy biznes i premium ekonomicznej mogli również skorzystać z nielimitowanych ciepłych i zimnych napojów.


Samoloty mają też znacznie bardziej nowoczesny kokpit. Wszystkie przyrządy są w pełni cyfrowe (podobnie jak w embraerach oraz Dreamlinerach LOT-u).


Z uwagi na to, że samoloty są nowością we flocie LOT-u, po przylocie do Londynu-Heathrow odbyła się konferencja prasowa dla brytyjskich dziennikarzy. Polski przewoźnik liczy, że dzięki wymianie starszych samolotów na boeingi 737-800NG zbuduje lepszą markę na tym rynku.

fot. Jakub Bujnik
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_083df 2018-01-14 22:47   
gość_083df - Profil gość_083df
Fotele są typu slim i dlatego samolot zabiera więcej pazażerów. Miejsca jest moim zdaniem mniej niż zwykle. Albo tyle co zwykle do Londynu LOTem. Tam zawsze jakieś ciaśniejsze samoloty latały. Teraz też .eciałem na trasie WAW-LHR-WAW i za każdym razem było bardzo ciasno. No i w moim rzędzie już nie działały gniazdka...

Wystrój, świeżość, nowy pomysł na luki bagażowe (walizki na boku) - to wszystko jest fajne. Batonik i woda/kawa na cały lot - to jest słabe. Już chyba tylko Brussels i Iberia nie oferują nic w standardzie. Pojawiająca się komentarzach Lufthansa pod tym względem jest dużo lepsza. A często też tańsza. Gdzie logika... Nie wiem...
gość_67125 2017-12-20 14:18   
gość_67125 - Profil gość_67125
5 zdjęcie, przy suficie jest "zabudowa" co to takiego? juz to widziałem w smart wings i tak mnie trapi co to takiego w tym schowku?
gość_dac71 2017-11-24 13:39   
gość_dac71 - Profil gość_dac71
ciasno jak w Ryanair i Wizzair - beznadziejna klasa business...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama