×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: Boeingi 737-800 LOT-u już latają


Obydwa odebrane przed kilkoma dnia przez LOT boeingi 737-800NG wykonują już rejsowe połączenia lotnicze. Najczęściej są wykorzystywane na trasie do Londynu. Fotoreporter Pasazer.com sprawdził, jak leci się tą maszyną.Pierwszy LOT-owski boeing 737-800NG oznaczony rejestracją SP-LWA zadebiutował w locie z pasażerami 13 maja. Jako pierwszy lot wykonał połączenie do Madrytu. Od tego czasu pojawił się m.in. w Krakowie, Londynie-Heathrow i Frankfurcie. Druga z maszyn, SP-LWB, 15 maja, czyli w pierwszy dzień swoich operacji, poleciała dwukrotnie do stolicy Wielkiej Brytanii. Samoloty tego typu będą również latać na trasach do Madrytu, Barcelony, Paryża, Tel Awiwu i Astany.

Na zaproszenie LOT-u reporter Pasazer.com przetestował nowy samolot na trasie z warszawskiego Lotniska Chopina do Londynu-Heathrow. Podróżował maszyną SP-LWA, która ma 12 lat, a przedtem latała w barwach linii China Eastern Airlines. 

Nowe boeingi 737-800 cechują się o 13 proc. mniejszym spalaniem i o 6 proc. niższymi kosztami operacyjnymi dla przewoźnika w porównaniu ze starszymi modelami -400.


Kabina samolotu przeszła retrofit, czyli całkowitą modernizację. Taki sam zabieg przeszły boeingi 737-400 używane nadal we flocie polskiego przewoźnika. Na pokładzie zamontowano diodowe oświetlenie podobne do tego stosowanego w dalekodystansowych Dreamlinerach. 


W samolocie zostały zamontowane fotele slim, które zapewniają więcej przestrzeni na pokładzie. Boeingi 737-800NG na pokład zabierają 186 pasażerów. Wszystkie fotele na pokładzie są takie same, a trzy klasy podróży (biznes, ekonomiczna premium i ekonomiczna) różnią się poziomem serwisu. Dla porównania boeingi 737-400 zabierają na pokład 162 pasażerów. 


Fotele mają 17 cali szerokości (ok. 43,2 cm), a odstęp między standardowymi rzędami to 30 cali (76,2 cm).


Gdy samoloty latały jeszcze w Chinach, na pokładzie była specjalnie wydzielona klasa biznes, jednak LOT zrezygnował z takiego układu miejsc. 


Fotele w klasie biznes będą takie same jak w ekonomicznej, a jedyną różnicą będzie blokada miejsca środkowego, jak w innych samolotach wąskokadłubowych. Klasę biznes wyróżnia także inny kolor zagłówków.


Fotele są skórzane i ergonomiczne, ale nie mają regulowanego zagłówka. 


Podczas lotu do Londynu-Heathrow pasażerom klasy ekonomicznej premium i biznes podano śniadanie. Było ono bardzo smaczne - pasażerowie mogli wybrać pomiędzy omletem a pierogami z serem. Do tego serwowano przystawkę i świeże owoce. Pasażerowie klasy biznes i premium ekonomicznej mogli również skorzystać z nielimitowanych ciepłych i zimnych napojów.


Samoloty mają też znacznie bardziej nowoczesny kokpit. Wszystkie przyrządy są w pełni cyfrowe (podobnie jak w embraerach oraz Dreamlinerach LOT-u).


Z uwagi na to, że samoloty są nowością we flocie LOT-u, po przylocie do Londynu-Heathrow odbyła się konferencja prasowa dla brytyjskich dziennikarzy. Polski przewoźnik liczy, że dzięki wymianie starszych samolotów na boeingi 737-800NG zbuduje lepszą markę na tym rynku. 

fot. Jakub Bujnikgość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie