South African Airways odebrały pierwszego A350

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
04 listopada 2019 10:24
South African Airways odebrały pierwszego z czterech zamówionych airbusów A350-900.
Reklama

Pierwsza maszyna, zarejestrowana jako ZS-SDC, nie trafiła w szeregi SAA jako fabrycznie nowa, przewoźnik poinformował, że opuściła Tuluzę dziewięć miesięcy temu. Samolot pierwotnie miał trafić dla LATAM Airlines Brasil, jednak nigdy nie został przez brazylijską linię odebrany i trafił na kontynent azjatycki do floty Hainan Airlines. Identyczne losy charakteryzują także drugi egzemplarz, który w RPA wyląduje w ciągu kilku najbliższych dni.

Jednocześnie trzeci i czwarty A350 trafią do SAA już bezpośrednio z fabryki Airbusa w Tuluzie, choć będą leasingowane od Air Mauritius. Afrykański przewoźnik oczekuje, że najnowsze szerokokadłubowce zostaną przez niego skompletowane do połowy grudnia br.

- Witamy pierwszego A350 na ziemi południowoafrykańskiej. Wprowadzenie A350 daje nowy początek naszej linii lotniczej i przyczyni się do zwiększenia jej efektywności operacyjnej i pozwoli wrócić SAA na właściwe tory. Jest to ważny krok naprzód w prowadzonej restrukturyzacji i przywracaniu stabilności finansowej - powiedział Zuks Ramasia, p.o. prezesa SAA.


Cała czwórka będzie posiadała konfigurację dwóch klas podróży. W klasie biznes przewidziano 30 foteli, natomiast w klasie ekonomicznej 309 foteli. W pierwszej kolejności samoloty zostaną wykorzystane na popularnej trasie do Nowego Jorku-JFK, na której zastąpią airbusy A340-600.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama