Homofobiczne treści "Gazety Polskiej" na pokładach LOT-u

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
19 października 2019 14:06
36 komentarzy
"Gazeta Polska" z homofobiczną okładką w samolocie PLL LOT na trasie Warszawa-Budapeszt! Domagamy się wycofania nienawistnego tabloidu z oferty narodowego przewoźnika - piszą przedstawiciele Związkowej Alternatywy.
Reklama

O sprawie poinformowano na profilu "Związkowa Alternatywa" na Facebooku. Dziennik "Gazeta Polska Codziennie", opatrzony okładką "Tęczowa zaraza chce wrócić do szkół" był kolportowany w dniu 17 października br. na rejsach LOT-u w klasie biznesowej oraz w Executive Lounge na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Nie ma naszej zgody na rozpowszechnianie przez narodowego przewoźnika prasy z nienawistnym, homofobicznym przekazem. To działanie wiążące się z dyskomfortem wielu pasażerów oraz latających załóg. To również psucie reputacji firmy i budowanie szkodliwego wizerunku Polska za granicą - mówi Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

We wrześniu głośno było o sprawie udostępniania pasażerom homofobicznego periodyku "Nowe Państwo", w której okładkowy artykuł zatytułowano "Czy zagraża nam tęczowa zaraza?". Pisaliśmy o tym w felietonie "Tęczowa zaraza na pokładach LOT-u". LOT tłumaczy wtedy, że nie komentuje i nie bierze odpowiedzialności za treści publikowane przez wydawców i szanuje wolność prasy jako podstawy demokracji, a na jego pokładach każdy pasażer może znaleźć coś dla siebie. "Gazeta Polska" słynie z nienawistnego języka i częstych ataków na społeczność LGBT. W sierpniu do wydania jej tygodnika miały być dołączane naklejki "Strefa Wolna od LGBT". W tej sprawie protestował także jeden ze związków w linii.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5e3b2 2019-10-21 18:16   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
gość_bccef: jak to co by było? Patriotyczni pasażerowie od razu napisaliby do prokuratury, biorac przykład z węgierskich kolegów, którym reklama coca-coli zburzyła ich jedynie słuszny heteryczno-patriotyczny światek. Przypomnijmy sobie wielka burze o słynnego kartofla ponad 10 lat temu.
Ciekawe kiedy Lot zacznie wieszać krzyże w samolotach... :-)
gość_a50e5 2019-10-21 17:27   
gość_a50e5 - Profil gość_a50e5
adam7691
co ty wiesz o wolności wypowiedzi (rozumiem, że zgodnie z twoją logiką na "tęczę" wolno pluć na katolików już nie, spróbuj być taki odważny wobec muzułmanów).
gość_bccef 2019-10-21 12:08   
gość_bccef - Profil gość_bccef
I znowu biały, hetero mężczyzna czuje sie urażony, bo mu "mówią, jak ma żyć, a przecież wolność słowa, to se mogę wszystko powiedzieć!".
Portal wcale nie skreca w lewo, tylko kraj za bardzo w prawo, a ekstrema z obu stron są złe i powinno się ich unikać.
Jestem bardzo ciekawy o wrzawę, jaką podniosłaby informacja o jakimś niemieckim nazistowskim periodyku na pokładzie Lufthansy (z natury taka sytuacja byłaby tam absurdalna, ale powiedzmy, że by się wydarzyła), który miałby na czołówce "Polska zaraza chce zalewać Niemcy". To byłby chyba jedyny przykład na to, jak Ci mówiący tu o "ideologiach" i "wolnościach słowa" mogliby zrozumieć, jak czują się obrażani przez taki tytuł ludzie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama