Boeing wstrzymuje testy wytrzymałościowe 777X

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
10 września 2019 08:02
Jak donosi Reuters, w niedzielę (8.09) Boeing Corporation, amerykański producent samolotów podjął decyzję o wstrzymaniu testów wytrzymałościowych swojej najnowszej konstrukcji, modelu 777X. Powodem przerwania prób była awaria drzwi luku bagażowego.
Reklama

- Podczas końcowych statycznych testów wytrzymałościowych boeinga 777X doszło do sytuacji, w której zespół inżynierów był zmuszony do przerwania prób - oznajmił Paul Bergman, rzecznik prasowy Boeinga. - Pozostałe testy są kontynuowane - dodał Bergman, który nie chciał zdradzić szczegółów incydentu poza tym, że miał on miejsce w czwartek (5.09).

Dziennik Seattle Times poinformował, że podczas prób ciśnieniowych związanych z hermetyzowaniem kabiny doszło do rozszczelnienia się drzwi luku bagażowego i ich gwałtownego wypadnięcia na zewnątrz. Dziennikarze gazety dodali, że maszyna, w której doszło do usterki została zbudowana tylko do celów prób statycznych i nie będzie używana do prób w locie. Do incydentu doszło podczas końcowego testu wytrzymałościowego, podczas którego maszyny poddawane są obciążeniom wykraczającym daleko poza planowane podczas normalnego użytkowania. Próby takie są konieczne do uzyskania świadectwa certyfikacji samolotu. Boeing zapewnia, że analizuje przyczyny zaistnienia incydentu.


Program 777X boryka się w ostatnim czasie z problemami, z których przerwanie prób wytrzymałościowych jest tylko jednym. Drugą istotną kwestią jest przełożenie pierwszych lotów testowych na 2020 rok z powodu problemów z silnikami General Electric GE9X.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama