Kapitan Tadeusz Wrona nadal będzie pracował dla LOT-u

Marek Stus - Profil Marek Stus
31 sierpnia 2019 13:04
12 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły z kpt. Tadeuszem Wroną nową umowę dotyczącą współpracy szkoleniowej i promocyjnej.
Reklama
O jej podpisaniu poinformował wczoraj (30.08) przewoźnik. W lipcu br. LOT wypowiedział kapitanowi dotychczasowy kontrakt, a pełnomocnik pilota zapowiedział w związku z tym skierowanie sprawy do sądu. Kwestią sporną były warunki, na jakich doszło do rozwiązania umowy. LOT miał odmówić wypłaty pełnego wynagrodzenia za trzy miesiące wypowiedzenia oraz zażądać od kpt. Wrony wybrania w okresie wypowiedzenia zaległego urlopu wypoczynkowego.

W piątkowym komunikacie linii podkreślono, że "kapitan Tadeusz Wrona jest cenionym i niezwykle doświadczonym pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT ". Warunki nowego kontraktu umożliwią kpt. Wronie "między innymi szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, wykładach oraz spotkaniach rekrutacyjnych".

- Rozpoczęcie tej współpracy będzie możliwe po powrocie Pana Kapitana Tadeusza Wrony ze zwolnienia lekarskiego - dodaje przewoźnik.


Przypomnijmy, że kpt. Tadeusz Wrona siedział za sterami samolotu boeing 767 (SP-LPC) LOT-u, który bezpiecznie wykonał awaryjne lądowanie bez podwozia na Lotnisku Chopina w Warszawie 1 listopada 2011 r., po zakończeniu lotu LO16 z Newark do Warszawy. Na pokładzie znajdowało się wtedy 231 osób – 220 pasażerów i 11 członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2019-09-02 11:14   
aguirre - Profil aguirre
Widzę, że niektórzy mają kłopoty z samodzielnym myśleniem. 'Nie wolno krytykować poszczególnych decyzji zarządu LOTu bo jest "polski" (może jeszcze narodowy?)'. Kapitał nie ma znaczenia. Skarb Państwa to łup aktualnie rządzących, którzy decydują o dysponowaniu środków z niego. Spółka to osoba prawna, a nie byt fizyczny, Zawsze zarządzają nią konkretni ludzie i ich decyzje podlegają krytyce, niezależnie od tego, kto ich postawił na danym stanowisku. A spółki Skarbu Państwa to zawsze była fabryka i przechowalnia nieudaczników i innych osób, których nikt nie chciał w sektorze prywatnym. Mowa oczywiście o większości managementu a nie pracownikach merytorycznych. I decyzja w sprawie kpt. Wrony to właśnie czysty idiotyzm i pokazanie 'kto tu rządzi' a pseudo wycofanie się z niej (mogło być jak napisał irkolo) to pokaz niekompetencji. Gdyby tak chcieli zrobić - to zrobiliby to od razu. Już nie wspomnę, że dyżurny fan obecnie rządzącej partii na tym forum chwalił decyzję o zwolnieniu kpt. Wrony, a obecnie chwali odwrót od tej decyzji pisząc o skowycie. Czego by nie zrobili - zawsze pochwali.
gość_f4710 2019-09-01 18:47   
gość_f4710 - Profil gość_f4710
A czy zawsze ktoś kto jest dobrym pilotem nadaje się do prowadzenia szkoleń? Czy Kpt. Wrona był kiedyś instruktorem?
gość_d092e 2019-09-01 14:15   
gość_d092e - Profil gość_d092e
Niektórzy mają dziwny system wartości - szanować trzeba coś bo jest polskie a następnie krytykują polskie gazety. A prawda jest taka że to co zrobił LOT to była wizerunkową klęską, przedszkole, pokaz kompletnego braku kompetencji i klasy...i dlatego Są pretensje do LOTu. Swoją drogą ciekawe jest to ze zwolennikom prawych i sprawiedliwych nie przeszkadza kompletne nie liczenie się z pracownikami i zwykła buta...wszystko argumentuja 'polskoscia' w dodatku taka o której oni decydują co jest a co nie jest polskie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama