TAP Air Portugal: Niemal 8 mln pasażerów w pierwszym półroczu

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
31 lipca 2019 08:15
Linie lotnicze TAP Air Portugal przewiozły w pierwszym półroczu 2019 roku prawie 8 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o 4,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.
Reklama

TAP Air Portugal odnotował wzrost liczby pasażerów niemal we wszystkich sektorach, w których działa, a zwłaszcza w Ameryce Północnej, gdzie przewieziono ich o 9,6 proc. więcej. W Afryce przewoźnik obsłużył 8,5 proc. podróżnych więcej niż przed rokiem, przewożąc ich 586 tys. Nieznaczne spowolnienie zanotowano w Brazylii, gdzie nastąpił dwuprocentowy spadek, ale w ostatnich miesiącach widać już pierwsze oznaki ożywienia. Na przykład w czerwcu TAP przewiózł na trasach brazylijskich o 3,4 proc. pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu 2018 roku.


Na trasach europejskich, z wyłączeniem Portugalii, TAP odnotował najwyższy bezwzględny współczynnik wzrostu, osiągając 4,8 mln pasażerów, czyli o 227 tys. więcej (4,9 proc.) niż w pierwszych sześciu miesiącach poprzedniego roku. Na trasach pomiędzy portami lotniczymi w Portugalii kontynentalnej (Lizbona, Porto i Faro) przewoźnik może pochwalić się wzrostem o 1,8 proc. Z kolei na połączeniach z Azorów i Madery portugalski przewoźnik odnotował poprawę wyniku o 4,9 proc., osiągając 633 tys. pasażerów na wszystkich trasach do i z regionów autonomicznych.

Od września TAP planuje uruchomienie połączeń pomiędzy Porto a Monachium i Lyonem oraz między Lizboną a Bandżulem. W efekcie pojawienia się w ofercie przewoźnika nowych tras i w połączeniu z historycznie wyższym ruchem w drugiej połowie roku, TAP może spodziewać się, że na koniec 2019 roku uda się mu pobić wszelkie dotychczasowe rekordy liczby przewiezionych pasażerów.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama