×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAS 2019: Korean zamawia 30 dreamlinerów


Korean Air podczas Paris Air Show podpisał zobowiązanie ws. zakupu 20 boeingów 787 oraz leasingu kolejnych 10 maszyn tego typu.


Do przewoźnika miałoby trafić w sumie 10 boeingów 787-10 i 10 787-9 o wartości katalogowej 6,3 mld USD. W ramach tej umowy Korean Air będzie dzierżawił również 10 boeingów 787-10 od Air Lease Corporation.

- W miarę wprowadzania innowacji w naszej ofercie rodzina 787 Dreamliner stanie się podstawowym elementem naszej floty dalekodystansowej na wiele lat - powiedział Walter Cho, dyrektor generalny Korean Air. - 787-10 jest nie tylko bardziej oszczędny, ale i oferuje około 15 procent więcej przestrzeni dla pasażerów i ładunku niż nasze 787-9, co będzie miało kluczowe znaczenie w naszej strategii długoterminowej - dodał Cho.Korean Air jest wiodącą światową linią lotniczą i jednym z największych azjatyckich przewoźników latających przez Pacyfik. Jesteśmy zaszczyceni, że Korean Air zdecydował się czterokrotnie zwiększyć flotę boeingów 787, dlatego będziemy ściśle współpracować z nimi w celu sfinalizowania tej przełomowej transakcji - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Boeinga.

Korean Air dysponuje flotą 96 samolotów pasażerskich amerykańskiej produkcji. Również i flota cargo przewoźnika opiera się wyłącznie na samolotach Boeinga.

fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie