×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet zrezygnuje z trasy Gdańsk-Berlin? Tylko na zimę - zapewnia lotnisko


Z systemu rezerwacyjnego easyJeta wynika, że linia nie będzie obsługiwała połączenia z Gdańska do Berlina-Tegel po 26 października br. Jak zapewnia lotnisko - trasa od początku miała być tylko sezonowa i wróci po zimowej przerwie.


Przewoźnik zainaugurował swoje połączenie 2 kwietnia br. Między Pomorzem a stolicą Niemiec operuje trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty) airbusem A319. Z chwilą inauguracji trasy, easyJet po 11-letniej przerwie wrócił na lotnisko im. L. Wałęsy. Linia szacowała, że w całym bieżącym sezonie letnim z lotów skorzysta ok. 22 tys. pasażerów - tak biznesowych jak i turystów.

- easyJet od początku uruchomienia połączenia zapowiedział, że będzie ono sezonowe - tylko letnie. Zgodnie z planem linii połączenie ma być realizowane również w przyszłym sezonie, niemniej przewoźnik testuje rynek, co oznacza, że będzie wprowadzał pewne korekty w rozkładzie na tej trasie - wyjaśnia Michał Dargacz, rzecznik prasowy gdańskiego lotniska. 


Wcześniej regularne rejsy między Gdańskiem a Berlinem wykonywał airberlin. Okresowo oferowane były nawet trzy loty w ciągu dnia. Przewoźnik koncentrował się jednak przede wszystkim na pasażerach transferowych, w mniejszym stopniu - na ruchu point-to-point. 

Połączenie Trójmiasta ze stolicą Niemiec utrzymuje także codziennie PKP Intercity. Pociąg wyjeżdża po godz. 7 rano z Gdyni i po ok. 6 godzinach jazdy (przez Bydgoszcz, Poznań i Frankfurt nad Odrą) dojeżdża do dwóch głównych stacji Berlina - Ostbahnhof i Hauptbahnhof. W drogę powrotną skład wyrusza o godz. 14:50 i melduje się na Pomorzu ok. godz. 21. 

fot. mat. prasowe
#AKTUALIZACJA: 15.06.2019, godz. 7:03, dochodzi cytat M. Dargacza#gość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie