×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 23 proc. wzrostu ruchu w maju


W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 750 132 pasażerów - to 23 proc. wzrost w stosunku do maja 2018 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Łącznie w ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 3 057 847 pasażerów, czyli o 461 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Maj przyniósł nam kolejny wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z ubiegłym rokiem” - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. „Polacy coraz chętniej wybierają samolot jako środek transportu, nie tylko w celach turystycznych, ale także biznesowych. Konsekwentny, dynamiczny rozwój ruchu pasażerskiego wynika z prognoz dotyczących całej Europy. O dynamice rozwoju ruchu pasażerskiego rozmawialiśmy na 12. edycji konferencji ACI EUROPE’s Regional Airports 2019 Conference & Exhibition. Organizatorem spotkania był Airport Council International (ACI), a rolę Gospodarza pełnił Kraków Airport. Konferencja pokazała, że Kraków jest ważnym punktem na mapie lotniczej Europy, to w stolicy Małopolski rozmawia się o najbardziej istotnych sprawach dla lotnictwa - dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


W minionym miesiącu PLL LOT rozpoczęły loty z Krakowa do Dubrownika a swoją bazę w Kraków Airport oficjalnie zainaugurował Wizz Air. Węgierska linia umieści w krakowskim porcie 3 samoloty typu Airbus A321 kolejno: w maju, sierpniu i we wrześniu 2019 r. Linie zaoferuje pasażerom odlatującym z krakowskiego lotniska połączenia do Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billundu, Katanii, Charkowa, Rzymu, Oslo, Larnaki, Turynu, Kutaisi, Tel Awiwu, Reykjaviku, Birmingham i Eindhoven. 

Fot. mat. prasowe


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_ca788 - Profil
gość_ca788
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie