Kraków: W lipcu 23 proc. wzrost ruchu pasażerskiego

1 sierpnia 2023 10:06
1 komentarz
W lipcu z usług Kraków Airport skorzystało prawie 919 tys. pasażerów, czyli o 17 proc. więcej w stosunku do lipca 2019 r. i o 23 proc. więcej w stosunku do lipca 2022 r.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 5 290 279 pasażerów.

- Półmetek wakacji zamykamy wynikiem prawie 5,3 mln obsłużonych pasażerów, a sam tylko lipiec liczbą 919 tys. podróżnych. To w dotychczasowej historii Kraków Airport najlepszy wynik osiągnięty w skali danego roku, jak i wynik jednego miesiąca. Dla nas każdy rekord jest motywacją do dalszej pracy. Pracujemy nie tylko nad ofertą połączeń lotniczych, ale również rozwijamy strefę komercyjną. Na lotnisku spędzamy dwie, trzy godziny. Pasażerowie oczekują sprawnej obsługi, ale także udogodnień, usług umilających podróż. Od lipca można zrobić zakupy w Victoria’s Secret, zasmakować kuchni nowej restauracji Sky Lounge. Dzisiaj też otwarty został GoodLood - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

- W każdej podróży kluczowe jest bezpieczeństwo. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo na terenie lotniska, zawsze też prosimy podróżujący o sprawdzanie sytuacji w miejscu docelowym. Wiem, że wielu spraw nie można przewidzieć, jednak czujność jest niezwykle istotna. Życzę wszystkim spokojnego odpoczynku i tradycyjnie zapraszam także do odwiedzania Krakowa i Małopolski - dodał Włoszek.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2023-08-01 22:38   
JackStrong - Profil JackStrong
Oczywiście Kraków idzie na rekord wszechczasów. Ale jeśli porównamy miesiąc do miesiąca to już takich spektakularnych wzrostów nie ma. Miesiąc do miesiąca to tylko 5,93 proc. A biorąc pod uwagę, że przecież lipiec jest dłuższy o jeden dzień od czerwca to jest jeszcze mniej... Dokładnie 2,52 proc. gdyby oba miesiąc były 30 dniowe.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy