Kraków: 880 tys. pasażerów we wrześniu

2 października 2023 13:05
Po dziewięciu miesiącach 2023 r. z lotniska w Balicach skorzystało ponad 7 mln podróżnych.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
We wrześniu z usług Kraków Airport skorzystało 884381 pasażerów, czyli o 9 proc. więcej w stosunku do września 2019 r. i o 23 proc. więcej w stosunku do września 2022 r. Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 7 mln pasażerów. - Powoli kończy się sezon Lato 2023 i cała branża lotnicza przygotowuje się już do wdrożenia pod koniec października jesienno-zimowej siatki połączeń. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani wakacyjnym ruchem pasażerskim na krakowskim lotnisku. Dziękujemy pasażerom za wybór Kraków Airport oraz całej załodze krakowskiego lotniska za pełną zaangażowania prace - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Wyzwaniem, które wciąż przed nami to nie tylko budowa zdywersyfikowanej oferty połączeń lotniczych, ale również stałe podnoszenie jakości usług i bezpieczeństwa naszych pasażerów poprzez nowe innowacyjne rozwiązania i inwestycje - dodał Włoszek.

Lato 2023 to dla krakowskiego lotniska niezwykle istotne osiągniecia w budowie oferty połączeń lotniczych. W dwóch aspektach. Przede wszystkim odbudowano mapę połączeń sprzed pandemii. Ponadto przyjęta strategia rozwoju siatki połączeń Kraków Airport, uwzględniając ciągle zmieniające się otoczenie i oczekiwania klientów, pozwoliła na wejście na nieobsługiwane do tej pory rynki. W gronie 23 linii lotniczych operujących z krakowskiego lotniska wakacje pojawili się nowi przewoźnicy: Turkish Airlines, Sun Express, Air Dolomiti, Air Serbia, Pegasus Airlines. Duża popularnością wśród pasażerów cieszyły się połączenia do USA, dzięki PLL LOT do Nowego Jorku i Chicago. Pasażerowie mogli udać się na wypoczynek do słonecznej Turcji, Włoch, Hiszpanii czy Czarnogóry. Wśród najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych były: Antalya, Rodos, Malaga, Warn, Zadar, Dubaj, Nicea, Malta, Katania.

W wakacje oferta zawierała ponad 150 regularnych połączeń, w tym 7 krajowych, w większości oferowanych przez PLL LOT. Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra mają dzisiaj wygodne i szybkie połączenie z Krakowem i Małopolską. Jednym z impulsów do tak rozbudowanej krajowej siatki połączeń były niewątpliwie Igrzyska Europejskie 2023, których gospodarzem było Miasto Kraków oraz Region Małopolska. Kraków Airport zawsze wspiera i dołącza się do działań promujących Kraków i Małopolskę ,w tym do kampanii Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa w ramach projektu „Małopolska – cel podróży". Port prowadził także wspólne kampanie z liniami lotniczymi zapraszające podróżnych do odwiedzenia grodu Kraka i jego okolic.

Fot. Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy