Enter Air obejmie 49 proc. akcji szwajcarskiej linii Germania Flug

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 maja 2019 13:32
15 komentarzy
Enter Air, polska prywatna linia lotnicza, podpisał z Albex Aviation oraz osobami fizycznymi umowę inwestycyjną dotyczącą objęcia 49 proc. akcji w linii lotniczej Germania Flug.
Reklama

Wartość umowy, która daje Enter Air szeroki dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego, wynosi 2 mln USD (około 7,7 mln zł).

Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z naszych celów. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni. – mówi Grzegorz Polaniecki, prezes zarządu Enter Air.


- Wykorzystując nasz sprawdzony, niskokosztowy model biznesowy i relacje z czołowymi touroperatorami w Szwajcarii managerów Germania Flug będziemy mogli znacząco zwiększyć skalę działalności przejmowanej spółki. Liczymy też na synergie kosztowe związane ze zwiększeniem skali działalności na rynkach, na które latają obie linie – dodaje.

Objęcie udziałów w szwajcarskim przewoźniku nastąpi ze środków własnych. Umowa Inwestycyjna zawiera opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia dodatkowych akcji Germania Flug dających łącznie do 80 proc. akcji.


Germania Flug jest spółką prawa szwajcarskiego prowadzącą działalność lotniczą na podstawie koncesji lotniczej wydanej przez szwajcarski organ nadzoru nad rynkiem lotniczym. Spółka od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe z wykorzystaniem trzech samolotów Airbus A319 i jest aktualnie podmiotem w pełni niezależnym od niemieckiej grupy Germania. Zespół Germania Flug liczy ponad 100 osób wraz z załogami lotniczymi. Operuje na rynkach europejskich oraz popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na bliskim wschodzie.

fot. Wikipedia
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b20cd 2019-05-07 23:23   
gość_b20cd - Profil gość_b20cd
Państwowe spółki nigdy nie potrafiły być konkurencyjne, gdyż prezesami zawsze zostawały przypadkowe osoby. Dopóki nie będzie ponoszenia odpowiedzialności za złe decyzje nigdy to się nie zmieni. Lobby polityków jak w przypadku lotniska w Radomiu oraz ślepa realizacja ich pomysłów mają lub będą miały negatywny wpływ na budżety spółek. A wystarczy aby zarząd działał jak w prywatnym sektorze. Extra kasa z zysku zawsze była motywująca. Brak wpływu polityków na działania zarządu, realizacja własnych celów, upór w realizacji założonego planu prawie zawsze przynosi efekt. I tak zapewne jest w Enter Air. Realizują własny plan.
gość_1d0df 2019-05-06 09:55   
gość_1d0df - Profil gość_1d0df
@ gość_5ae2e
Podpisuje sie pod tym w 200%
Pozdrawiam serdecznie wszystkich komentujacych :)
gość_5ae2e 2019-05-05 20:40   
gość_5ae2e - Profil gość_5ae2e
X lat temu LOT zlikwidował LOT Charters, linie czarterowe w PL się rozwijają, zlikwidowano Centralwings o tym jak Ryanair czy Wizz się w PL rozwija pisać nie trzeba.
LOT zamiast zysków powinien być na bezpiecznej granicy finansowej a coraz bardziej rosnąć flotowo bo rosnąć w zysk to związki ii tak ograbią bo jest zysk.
Biorąc pod uwagę koszty pracownicze w PL a np. w DE czy FR to przy dobrej kontynuacji tego co Mikosz zaczął LO może być czempionem i oby kurde był.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama