United zaprezentował nowe malowanie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
25 kwietnia 2019 09:00
4 komentarze
Linie United Airlines zaprezentowały w środę (24.04) odświeżone malowanie.
Reklama

- W miarę jak poprawiamy i podnosimy poziom doświadczeń naszych klientów, zmienia się również sposób postrzegania United, a nowa marka oddaje naszego nowego ducha - powiedział podczas prezentacji Oscar Munoz, dyrektor generalny United Airlines. - Każde udoskonalenie oferty stanowi element ewolucji naszych linii lotniczych i przyczynia się do ponownego zdefiniowania obsługi klienta na pokładzie samolotu. Ten odświeżony projekt, a w szczególności nasz kultowy globus, wzmacnia to, co najlepsze w dotychczasowym wizerunku i wartościach United, wskazując jednocześnie kierunek, w którym zamierzamy pójść dalej - dodał Munoz.

Trzy zastosowane odcienie - Rhapsody Blue, United Blue i Sky Blue - mają nawiązywać do tradycji United, a jednocześnie reprezentować nową energię. Linie lotnicze utrzymały rozpoznawalne na całym świecie logo w postaci globusu umieszczonego na stateczniku pionowym samolotu, symbolizujące rozbudowaną sieć połączeń przewoźnika, który dociera do 355 miejsc docelowych w prawie 60 krajach. Najważniejszą zmianą na tym elemencie maszyny jest jednak gradient w trzech odcieniach błękitu, zastępujący dotychczasową biel.


Przyglądając się pozostałym elementom samolotu, można zauważyć, że na obudowie silników i końcówkach skrzydeł również pojawił się kolor niebieski, ponadto nazwa linii, umieszczona na kadłubie samolotu, zyskała większy rozmiar. Przy obu wejściach na pokład znalazł się slogan United: "Connecting people. Uniting the world" (Łączymy ludzi. Jednoczymy świat).

Jak czytamy na stronie internetowej przewoźnika, różne odcienie przeważającej w nowym malowaniu barwy niebieskiej odzwierciedlają kolory, które klienci i pracownicy widzą, kiedy patrzą przez okno samolotu na niebo. Wybór fioletu, który znalazł się m.in. w klasie premium, został uzasadniony tym, że wraz z niebieskim pozytywnie wpłynie na wrażenia pasażerów i zapewni relaks podczas podróży.

Warto dodać, że wraz z odświeżeniem malowania, United Airlines zrezygnowały z użycia złotego koloru, który stanowił element marki od blisko 30 lat.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
filipsta1 2019-04-25 18:58   
filipsta1 - Profil filipsta1
Ładne. Moim zdaniem jedną z lepszych zmian zrobiła Arkia i wcześniej Swiss, a zmiany na gorsze to przede wszystkim Air Canada i Aer Lingus, później Lufthansa. Austrian według mnie kiedyś miał również lepsze malowanie.
gość_6e5ab 2019-04-25 14:52   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
No chyba najgorsze zmiany to Finnair i Lufa.
Blazej UK 2019-04-25 12:16   
Blazej UK - Profil Blazej UK
@Kubus. No właśnie mam podobne odczucie iż ostatnimi czasy każda linia która zmienia malowanie zmienia je na gorsze. Przykład. Air Canada.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama