×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Gdańsku obsłużono 1 mln pasażerów w I kwartale 2019 roku


W gdańskim porcie im. Lecha Wałęsy w I kwartale 2019 roku po raz pierwszy obsłużono 1 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 1,9 proc. w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Lotnisko im. Lecha Wałęsy od obecnego roku publikuje swoje statystyki kwartalnie, jednakże uwzględniło w nich dane za każdy pojedynczy miesiąc. W Gdańsku w styczniu obsłużono 319 tys. pasażerów, czyli o 0,5 proc. mniej niż w styczniu w 2018 roku. W drugim miesiącu bieżącego roku na lotnisku odprawiło się 322 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 3,6 proc. w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku z lutego. Natomiast w maju w gdańskim porcie lotniczym obsłużono 361 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 2,5 proc. do marca 2018 roku. Za cały I kwartał 2019 roku lotnisko zanotowało rekordowy wynik, jakim było 1,001 mln podróżnych.

- W tym roku, jak w żadnym wcześniejszym, przekroczyliśmy liczbę miliona pasażerów obsłużonych w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Dane dotyczące poziomu wzrostu pokazują jednak, że nie jest to spektakularny wynik. Oczywiście po części jest to zasługa wysokich wartości ruchu, jakie osiągnęliśmy w roku minionym. Niemniej nasze wyniki pokazują przede wszystkim, że przed nami niezwykle ciekawy rok, zarówno w całej branży lotniczej w Polsce, jak i samym Porcie Lotniczym Gdańsk. Kolejne kwartały pokażą, czy nasza praca włożona w ściągnięcie do Gdańska nowych przewoźników, jak i zwiększenie oferty kierunków realizowanych przez dotychczasowych przewoźników , rozpędzi dynamikę wzrostową - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie